Foto: Žiacka chodecká odštartovala 1. kolom

V meste pod Urpínom odštartoval na športovom areáli v ZŠ s MŠ Radvanská v Banskej Bystrici vo štvrtok (28.9.) už1513 XVII. ročník Žiackej chodeckej ligy – päť kolovej  súťaži v atletickej chôdzi základných škôl. Organizátorom podujatia bol  športový klub BCF Dukla Banská Bystrica.

Podujatie bolo súčasťou Európskeho týždňa športu. 17. ročník slávnostne otvorili, vedúca oddelenia športu Dana Cibuľková, ktorá zaželala malých športovcov veľa úspechov a uvítala, aj to, že podujatie je súčasťou EMS,  štvornásobný olympionik Pavol Blažek, šéftréner chôdze Roman Benčík a riaditeľka pretekov Erika Karová.

Súťažilo sa v disciplíne atletická chôdza podľa platných pravidiel Slovenského atletického zväzu. Zúčastnilo sa takmer  90 detí zo  základných škôl.

Podujatie bolo aj je tento rok zaradené do Európskeho týždňa športu, ktorého cieľom je nabádať ľudí k zdravšiemu a aktívnejšiemu  životnému štýlu. Tento rok vzhľadom na celosvetovú pandémiu, kladie vyšší dôraz dôležitosti pohybu na fyzické aj duševné zdravie.

V najmladšej kategórii miniprípravka na 500m okruhu sa najviac darilo Paulíne Pavlíkovej a Marekovi Hruškovi (obaja ZŠ s MŠ Radvanská). Na 1000m v prípravke žiačky zvíťazila Michaela Ňáčiková  a v chlapcoch Matúš Kučera (obaja ZŠ s MŠ Radvanská). V kategórii najmladších  žiakov zvíťazila Zuzka Mokrá a Filip Benčík (obaja ZŠ s MŠ Radvanská BB). V mladších žiakoch na 1000m zvíťazila Dominika Pernická a Lukáš Kristián Kara (obaja ZŠ s MŠ Radvanská BB). V kategórii starších žiakov na 1000m chôdze zvíťazila Petra Lopatková (ZŠ Moskovská) a Samuel Harman (ZŠ Golianova). Za najlepší výkon kola si trofej z rúk riaditeľky pretekov a trénera Juraja Benčíka odniesla Paulína Pavlíková.

Medzi školami drží zatiaľ prvenstvo ZŠ s MŠ Radvanská (102bodov), na druhej priečke je ZŠ JGT, Gaštanová BB (36bodov), na tretej priečke sú s rovnakým počtom bodov  ZŠ Golianova a ZŠ Moskovská  (11 bodov), na 4. mieste ZŠ Spojová (9 bodov), 5. miesto ZŠ Čataj (8bodov).  Kompletné výsledky na stránke www.atletikasvk.sk

 „Teším sa, že sa opäť zapojilo veľa detí, ktoré sa venujú chôdzi. Bolo krásne pozorovať ako si navzájom fandia  a povzbudzujú sa. Projekt Žiacka chodecká liga vyprodukoval množstvo reprezentantov Slovenska v atletickej chôdzi, “

povedala riaditeľka športového klubu BCF Dukla BB Erika Karová.

Partnermi 1. kola  XIV. ročníka Žiackej chodeckej ligy boli  Vojenské športové centrum Dukla Banská Bystrica, Slovenský atletický zväz,  ZŠ s MŠ Radvanská, spoločnosť BCF, Nadácia Eriky Karovej  a Mesto Banská Bystrica.

Ďalšie termíny jednotlivých kôl XVII. ročníka Žiackej chodeckej ligy v Banskej Bystrici by sa mali uskutočniť: II. kolo 23.11. 2023 (Stredná športová škola), III. kolo 25.01.2024 (Stredná športová škola), IV. kolo 04.4. 2024 a záverečné Finále 23.5. 2024 (športový areál ZŠ s MŠ Radvanská).

Zuzana Červenáková, foto: archív ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

IV. kolo Žiackej chodeckej ligy s novým riaditeľom Dukly

Seriál žiackych chodeckých pretekov pokračoval 6.apríla štvrtým kolom v športovej hale ŠG   v Banskej Bystrici. V šiestich …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *