Je to tam: Banskobystričan Hamšík nás po dráme dotiahol na historicky prvé Majstrovstvá Európy

Slovenská futbalová reprezentácia si vybojovala víťazstvom 4:2 na pôde Luxemburska historický postup na EURO 2016 do Francúzska.

Po úvodnej zahrievacej 20-minútovke nasledovala smršť v podobe troch gólov v sieti Luxemburska a postup sa zdal byť viac než istý. Z Ukrajiny totiž prišla dobrá správa o tom, že Španielsko po polčase vyhráva, takže stačilo v pohode dotiahnuť zápas do víťazného konca. V druhom polčase sa však nečakane dostala lopta aj za nášho brankára a o pár minút sme inkasovali znova po nariadenej penalte a zo zápasu sa stala dráma.

V nadstavenom čase po skvelej akcii poistil výsledok skvelý Marek Hamšík a postupové oslavy už boli na spadnutie. Obrovská radosť prišla až v poslednom zápase kvalifikácie, hoci oslavovať sme už mohli skôr. Zápasy s Ukrajinou a Bieloruskom ale nedopadli podľa našich predstáv a tak Slovensko bolo v očakávaní až do záverečného zápasu v Luxembursku.

Zverenci trénera Jána Kozáka pretavili na postup až šiesty pokus v kontinentálnej kvalifikácii a po osemfinálovej účasti na MS 2010 v Juhoafrickej republike dosiahol slovenský futbal ďalší medzinárodný úspech.

Sme hrdí na celý tím a zvlášť na skvelého hráča Neapolu a srdciara z Banskej Bystrice, Marela Hamšíka.