Jensen technickým riaditeľom SZH a hlavným trénerom žien do 17 rokov

Od 1. júla 2016 sa Heine Ernst Jensen stal technickým riaditeľom Slovenského zväzu hádzanej (SZH) a tiež ho poverili tvorbou a koordináciou systému práce s mládežou na Slovensku. 

Dán Jensen bude mať v popise práce metodickú a organizačnú koordináciu mládežníckej hádzanej, koordináciu a kontrolu pripravovaných Regionálnych centier hádzanej (RCH), odbornú spoluprácou pri školení a vzdelávaní trénerov, spoluprácu s reprezentačnými trénermi, klubmi a školami.

Tridsaťdeväťročný kouč spoločne s funkciou technického riaditeľa SZH bude aj hlavným trénerom reprezentačného tímu žien U-17. Povedie nielen hádzanársku mládežnícku „sedemnástku dievčat“, ale bude zodpovedať za prípravu tímu na budúcoročné ME U-17, ktoré bude organizovať Slovenský zväz hádzanej v Michalovciach. Jeden z prioritných cieľov a poslaním Heineho Jensena bude udržať tím v A-skupine ME do 17 rokov, t. j. skončiť do 12 miesta. Bude tiež pripravovať tím na kvalifikáciu MS a je poverený tiež vytvorením systému práce mládežníckych reprezentačných celkov.

Viceprezident SZH Ernö Kelecsényi na adresu Heine Ernsta Jensena uviedol: „Chceli sme na tento post trénera so skúsenosťami z viacerých krajín – práve ako tréner seniorských, reprezentačných tímov ale zároveň aj trénera, ktorý má skúsenosti na klubovej úrovni a samozrejme aj so skúsenosťami s  mládežníckymi tímami. Heine Jensen je presne ten typ. Okrem toho je mladý a ambiciózny. Je motivovaný byť súčasťou rodiacej sa novej éry v  slovenskej hádzanej.“

„Teším sa na úlohu technického riaditeľa Slovenského zväzu hádzanej. Je to veľká výzva pracovať pre budúcnosť slovenskej hádzanej, pokúsiť sa pripraviť toľko mladých talentov, ako je to len možné pre seniorský národný tím a tak isto urobiť maximum, aby bolo na Slovensku  čo najviac hráčov a hráčok hádzanej všeobecne. Som nadšený, spolu s ostatnými trénermi národných tímov a regionálnych centier, s ktorými budeme môcť pomáhať hráčom, aby dosiahli svoje ciele a potenciál. Je to aj výzva pracovať na vývoji systému a príprave nových regionálnych centier hádzanej. Samozrejme, chceme to urobiť čo najlepšie, aby bolo čo najviac hádzanárov na Slovensku a tiež chceme pripraviť toľko špičkových hráčov, koľko len bude možné, ktorí budú môcť reprezentovať Slovensko v národných tímoch. Spoločne s funkciou technického riaditeľa Slovenského zväzu hádzanej budem hlavným trénerom národného tímu žien do 17 rokov, ktorý sa zúčastní  ME 2017 na Slovensku. Teším sa na prácu s hráčkami.“

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Hádzanárky SR už poznajú svoje súperky v kvalifikácii na ME 2018

Slovenské hádzanárky sa v druhej fáze kvalifikácie ME 2018 stretnú v 2. skupine s Čiernou …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *