Koordinačná komisia EOV nemá výhrady k stavu príprav EYOF 2022 Banská Bystrica

Členovia koordinačnej komisie Európskych olympijských výborov (EOV) pre XVI. letný Európsky olympijský festival mládeže Banská Bystrica 2022 nemajú výrazne pripomienky k prípravám najväčšieho multišportového podujatia na Slovensku. O aktuálnom stave ich informovali členovia organizačného výboru prostredníctvom videokonferencie.

Pandémia koronavírusu už dvakrát znemožnila zorganizovať návštevu členov koordinačnej komisie EOV, ktorú vedie Joseph Cassar zMalty, priamo v Banskej Bystrici. Najskôr mala komisia pricestovať v apríli, následne bola zrušená aj jej septembrová návšteva. Stav pripravenosti po presune podujatia z roku 2021 o dvanásť mesiacov neskôr preverili prostredníctvom videokonferencie, keďže súčasné protipandemické opatrenia znemožňujú bezproblémové cestovanie medzi krajinami.

Joseph Cassar, Cristina Vasilianová z Moldavska, Azer Alijev z Azerbajdžanu, Stavri Bello zAlbánska, bývalý skvelý stolný tenista Jean-Michel Saive z Belgicka, Macedónčan Nebojsa Nastov a športový riaditeľ EOV Peter Brüll sa počas videokonferencie dozvedeli aktuálne informácie o stave príprav v rámci jednotlivých oddelení organizačného výboru. Svoje otázky v diskusii zamerali predovšetkým na športovú a ubytovaciu infraštruktúru. Organizátori im prezentovali prvý náčrt programu podujatia, ktoré sa uskutoční od 24. do 30. júla 2022, a rovnako aj jednotlivé kroky, ktoré ich v nasledujúcom období čakajú.

Ďalšia medzinárodná previerka čaká organizátorov EYOF pravdepodobne ažvmáji, keď budú stav príprav prezentovať na zasadnutí generálnych sekretárov národných olympijských výborov z Európy v Šamoríne.

„Členovia koordinačnej komisie dostali možnosť vidieť prostredníctvom prezentácie jednotlivé športoviská i ich zázemie a zoznámili sa s kompletnou organizáciou festivalu. V koordinačnej komisii sú ľudia, ktorí rozumejú organizácii veľkých športových akcií. Aj preto zvýšenú pozornosť venovali predovšetkým témam ubytovania, stravovania a dopravy. Vieme, kde máme v rámci týchto oblastí ešte nedostatky. Do začiatku podujatia však bude všetko stopercentne pripravené. Dovtedy však prídu členovia koordinačnej komisie skontrolovať stav príprav ešte aj osobne,“

povedal výkonný riaditeľ organizačného výboru EYOF 2022 Banská Bystrica Peter Hamaj.

Celkovo sa v Banskej Bystrici na EYOF 2022 očakáva takmer 2500 mladýchšportovcov vo veku od 14 do 18 rokov a ďalšia viac ako tisícka členov ich realizačných tímov. Súťažiť sa bude vjedenástich športoch, športovým centrom XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže budeŠportpark na Štiavničkách. Súťaže sa okrem Banskej Bystrice uskutočnia aj v Slovenskej Ľupči, Detve a vo Zvolene.

zdroj: EYOF, Peter Pašuth, ilustračné foto: EYOF

Pozri tiež

Veľkolepé oslavy salašníctva a ovčiarstva sa konali po roku opäť na Salaši Zbojská

Na Salaši Zbojská sme v rámci podujatia ,,Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky“ oslávili tradície …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *