Košice si s odretými ušami idú do Bystrice po definitívnu potupu, hovoria fanúšikovia.

V Košiciach sa dala očakávať dráma a tak sa aj stalo.

Po prvej tretine Košičania vyhrávali 2:0, ale Bystrica sa nevzdávala a v druhej tretine sa im podarilo znížiť. V poslednej tretine sa tlak stupňoval a absolútne skvele načasované stiahnutie brankára Banskej Bystrice v záverečných sekundách prinieslo úspech. Po dôraznom dobíjaní bránky Košíc prišiel 31 sekúnd pred koncom vyrovnávajúci gól na 2:2 a zrazu bola šanca na finále úplne na dosah.

Predĺženie bolo plné šancí, ale gól nepadol ani po tyčke chlapcov spod Urpína.

Po dramatických samostatných nájazdoch sa s odretými ušami Košice dostali do šiesteho zápasu, v ktorom ich  však Banská Bystrica doma s veľkou pravdepodobnosťou pochová a  fanúšikovia sa už nevedia dočkať.

Slovnaft play off – 5. semifinále:
HC Košice – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 3:2 pp a sn
(2:0, 0:1, 0:1 – 0:0, 1:0)
Góly: 13. Suja (Hričina), 15. Češík (Mikuš, Varga), rozh. nájazd Hrnka – 29. Bast (Tománek, Majdan), 60. Tománek (Handzuš, Pujacs). Rozhodovali: Baluška, Jonák – Gajan, Smrek, vylúčení: 2:3 na 2 min., navyše Matoušek 5 min. + DKZ na krošček, Ďatelinka (obaja B. Bystr.) 10 min. nešp. správ., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 5196 divákov. Zmeny: 21. Milý (Košice) zapojil sa do hry.
/stav série: 2:3/

HC Košice: Melicherčík – Dudáš, Deyl, Cebák, Jankovič, Pavúk, Mikuš, Macejko – Bicek, Suja, Bartánus – Spilar, Jenčík, Bartoš – Lapšanský, Hrnka, Boltun – Hričina, Češík, Varga
HC ’05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Ďatelinka, Šmach, Majeský, Pujacs, Čížek, Gründling, Bajaruns, Sandgren – Hvila, Kytnár, Gillies – Matoušek, Zigo, Lunter – Majdan, Bast, Tománek – Bezúch, Handzuš, Bortňák

mp, foto: Gabriela Ganzová