Krasokorčuliar Csölley vymenil partnerku Testovú za Češku

Slovenský krasokorčuliar Lukáš Csölley bude mať novú tanečnú partnerku. Talianku Federicu Testovú, ktorá ukončila kariéru, nahradí Češka Lucie Myslivečková. Informovala projektová manažérka Magdaléna Koreny zo spoločnosti SPR media. Csölley s Testovou v januári zažiarili na domácom šampionáte v Bratislave, kde v súťaži tanečných párov obsadili ôsme miesto a získali si veľké sympatie fanúšikov.

Na svetovom šampionáte v Bostone skončili na 14. priečke. Testová oznámila svoje rozhodnutie ukončiť kariéru ako prvému Csölleyovi. Následne zaslala Slovenskému krasokorčuliarskemu zväzu mail, v ktorom zdôvodnila svoje konanie.

„Dospela som do štádia, keď musím uznať, že som tomuto športu dala už všetko. Moja psychika a nedostatok motivácie mi nedovoľujú, aby som sa udržala na konkurencieschopnej úrovni. Rada by som sa poďakovala za obrovskú podporu,“ napísala Testová vo svojom stanovisku.

Csölleya jej rozhodnutie zaskočilo.

„Bolo to pre mňa prekvapenie a veľké. Uplynulá sezóna bola pre nás náročná a zlomová. Po majstrovstvách sveta sme si sadli a naplánovali, ako by mala prebiehať príprava, na čo sa chceme zamerať a postupovať. Sme dvaja, ktorí musia ťahať za rovnaký koniec povrazu, inak to nejde. Jej rozhodnutie musím stráviť a akceptovať, aby som sa mohol sústrediť na to, čo ma čaká.“

Napriek prísnym pravidlám Medzinárodnej korčuliarskej únie (ISU) sa Csölleyovi podarilo v krátkom čase nájsť náhradu. Od nastávajúcej sezóny bude reprezentovať Slovensko s Myslivečkovou. Do karát im zahral aj fakt, že česká krasokorčuliarka pre zranenie dva roky nesúťažila. Pravidlá ISU totiž nedovoľujú krasokorčuliarom reprezentovať inú krajinu skôr ako 12 mesiacov od posledného vystúpenia na medzinárodnej súťaži.

„Veľmi nás teší, že Lukášovi sa podarilo nájsť partnerku, s ktorou, verím, uspeje v olympijskej kvalifikácii. Od začiatku si porozumeli na ľade aj mimo neho. Teší nás, že v prípade Lucie sa nebudeme stretávať s rečovou bariérou. Žiaľ, rozhodnutie Testovej prišlo vo veľmi nevhodnom čase, vzhľadom na blížiacu sa olympiádu v Pjongčangu, ktorá má byť vrcholom nášho tanečného páru. Musíme ho však rešpektovať. Chcem sa poďakovať českým kolegom, že rokovania o uvoľnení Lucie Myslivečkovej v prospech slovenskej reprezentácie boli mimoriadne rýchle a bezproblémové. Momentálne riešime ešte formality na Medzinárodnej korčuliarskej únii,“ uviedla prezidentka SKrZ Felicitas Babušíková.

Myslivečková, 26-ročná rodáčka z Čeladnej, tvorila naposledy tanečný pár s Francúzom Neilom Brownom. Ešte predtým súťažila s Matějom Novákom. Je víťazkou súťaže Golden Spin zo Záhrebu a majsterkou Česka. S Csölleyom sa pozná dlhé roky, stretávali sa v juniorských i seniorských kategóriách. Keďže jeho výsledky pozorne sledovala, ponuku súťažiť s ním ihneď prijala.

„S Lukášom sa mi trénuje veľmi dobre, na ľade sme si od začiatku sadli. Angličania tomu hovoria ‚connection‘ a v páre je to podľa mňa mimoriadne dôležité. Po korčuliarskej stránke je veľmi dobrým partnerom, vie dobre viesť, takže korčuľovanie po jeho boku sa mi zdá veľmi jednoduché,“ povedala Myslivečková, ktorá zažije súťažný debut po boku Csölleya na jeseň na Memoriáli Ondreja Nepelu v Bratislave.

Na prvú spoločnú sezónu sa obaja budú pripravovať v Miláne pod vedením Csölleyovho doterajšieho trénera Roberta Pelizzolu.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Bratislavský krasokorčuliarsky maratón budúcich hviezd

Zimný štadión Ondreja Nepelu bude od piatka 14. do nedele 16. decembra žiť krasokorčuľovaním, na …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *