Latka nasadila latku vysoko, Banská Bystrica Cup 2015 kontruje najlepšími prsiarmi sveta

Banská Bystrica sa stáva magnetom pre hviezdy.

Po BB Latke so špičkovým obsadením už koncom marca (28.-29.) prídu na Banská Bystrica Cup 2015 najlepší prsiari sveta na čele s olympijským víťazom Cameronom van der Burghom. Na štarte sa predstavia aj ďalší majstri sveta a Európy.
Banskobystrický pohár je jeden z najväčších plaveckých mítingov na Slovensku. Tieto preteky sú hodnotené veľmi vysoko, a to nielen po stránke organizačnej, športovej, ale aj spoločenskej. Podujatie si získava značnú publicitu, prestíž a zviditeľňovanie našej malej krajiny na medzinárodnom fóre.

Z pôvodnej súťaže plaveckého mítingu s medzinárodnou účasťou sa aj vďaka prestavbe krytého 50-metrového bazénu na Štiavničkách, ale predovšetkým obrovskej snahe organizátorov stali preteky už európskeho formátu. V celej histórii pretekov evidujú organizátori z Plaveckého oddielu UMB Banská Bystrica prihlášky pretekárov už z 27 krajín. Bojovalo sa o účasť na Olympijské hry, Majstrovstvá sveta, Majstrovstvá Európy – úspešne. Videli sme prekonania rekordov podujatia, ale aj slovenských rekordov. Nezabudnuteľný bol „Banskobystrický pohár 2011“, na ktorom dominovali skvelé holandské plavkyne, olympijské víťazky a majsterky sveta Marleen Veldhuis a Ranomi Kromowidjojo.

Medzinárodná svetová plavecká federácia /FINA/ zaradila toto podujatie do svojho kalendára ako kvalifikačné na Majstrovstvá sveta 2015, ktoré sa budú konať v ruskej Kazani. Podujatie opäť figuruje aj v kalendári Európskej plaveckej federácie /LEN/, na ktorom bude možné plniť limity na Letnú svetovú Univerziádu 2015 v Gwangju (Kórea), Majstrovstvá sveta juniorov 2015 v Singapure, 1. Európske hry v Baku (Azerbajdžan) a Európsky olympijský festival mládeže 2015, ktorého dejiskom bude gruzínske mesto Tbilisi.

Organizátori evidujú predbežné prihlášky pretekárov z 18 krajín: Alžírska, Azerbajdžanu, Českej republiky, Estónska, Gruzínska, Chorvátska, Juhoafrickej republiky, Kostariky, Luxemburska, Maďarska, Nemecka, Poľska, Rakúska, Rumunska, Slovenska, Švajčiarska, Talianska, Veľkej Británie. Na štarte uvidíme aj reprezentačný výber Slovenskej republiky.

Manažér a riaditeľ pretekov Milan Záborský: „Súťažiť sa bude v štyroch vekových kategóriách. Hlavnú cenu podujatia „Banskobystrický pohár“ získajú pretekári, ktorí dosiahnu najvyššie bodové výkony podľa bodovacích tabuliek FINA. Okrem toho sme pripravili pre najlepších zaujímavé finančné bonusy a hodnotné ceny, za prekonanie každého rekordu podujatia ďalšie finančné prémie.“

Podujatiu bude predchádzať tlačová beseda + autogramiáda s TOP plavcami podujatia v piatok 27. marca 2015 o 15:00 hod. v Europa Shopping Centre v Banskej Bystrici, o čom vás budeme ešte informovať.

PR

Pozri tiež

Plavecký BANSKÁ BYSTRICA CUP sa neuskutoční ani v roku 2022

Banskobystrický pohár, jeden z najväčších plaveckých mítingov na Slovensku zaradený do kalendárov svetovej ako aj európskej …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *