Lekár neodporučil Cibulkovej štart na olympiáde v Riu

Slovenská tenistka Dominika Cibulková absolvovala v piatok vyšetrenie, po ktorom jej lekár František Okál neodporučil štart na olympijských hrách v Riu de Janeiro. Aktuálne desiata hráčka svetového rebríčka napriek tomu uviedla, že pre účasť na vrcholnom podujatí urobí maximum.

Cibulkovú trápi od zápasu s Kanaďankou Eugenie Bouchardovou na turnaji WTA v Montreale zranená päta. Cestu do Ria de Janeira preto vymenila za návrat domov, kde absolvovala vyšetrenie. Okál jej pre zápal v päte neodporučil štart na OH.

„Bohužiaľ, lekár ma informoval, že moja päta nie je v stave, aby som mohla štartovať na olympiáde, no šanca stále žije. Teraz musím ísť na magnetickú rezonanciu. Potom budeme múdrejší, uvidíme v sobotu. Ešte si to chcem nechať celé prejsť hlavou, pretože je to veľmi ťažké rozhodnutie,“ povedala Cibulková.

Liečba by mala trvať päť až desať dní, olympiáda pritom štartuje už 5. augusta.

„Urobím maximum, aby som sa do Ria predsa len vybrala. Je to pre mňa vrchol sezóny,“ dodala Cibulková.

Ak by jej zranenie neumožnilo štart v Riu, bola by to druhá slovenská zmena v priebehu niekoľkých dní v olympijskom „pavúku“. Martin Kližan totiž vo štvrtok oznámil odstúpenie z turnaja z obáv o zdravie pre pretrvávajúci vírus Zika. Vo dvojhre by ho mohol nahradiť Andrej Martin.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Cibulková vyhrala Turnaj majsteriek a bude svetovou päťkou

Slovenská tenistka Dominika Cibulková sa stala víťazkou prestížnych MS WTA Tour v Singapure. Nasadená sedmička …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *