Zahoracka 20 foto: Peter Macko

Medailová žatva pre chodcov z ŠK BCF Dukla BB  z mesta pod Urpínom

Päťdesiaty tretí ročník najstarších slovenských chodeckých pretekov Záhorácka dvadsiatka v Borskom Mikuláši  zo štatútom pretekov World Athletics Race Walking Tour,  bol úspešný hlavne pre športový klub BCF Dukla Banská Bystrica, ktorý si vybojoval až 10 medailových umiestnení z toho 7 zlatých, 2 strieborné a 1 bronzovú.

Hlavnú kategóriu vyhrali Dominik Černý z banskobystrickej Dukly a Ukrajinka Ľudmila Oľanovská.

Víťazka kategórie staršie žiačky na 3000m Kristína Zámečníková (v strede) z ŠK BCF Dukla BB

Na „Búroch“ sa pretekalo na kilometrovom okruhu v centre obce v 16 vekových kategóriách vyše 120 chodkýň a chodcov zo 14 krajín.

Zo športového klubu BCF Dukla prvé miesta obsadili  Michal Benčík a  Simonka Holecová  s osobným rekordom v kategórii prípravka, Lukáš Kara v kategórii najmladší žiaci na 1 km, Dominika Pernická v kategórii mladšie žiačky na 2000 m,  Kristína Zámečníková v kategórii staršie žiačky na 3000 m, Filip Krestianko v kategórii dorastencov na 5000 m a Peter Zámečník za veteránov na 5000 m.

Druhé miesta sa podarilo obsadiť  Jakubovi  Bátovskému v kategórii dorastencov na 5000 m a Matúšovi Kučerovi v kategórii prípravka na 1000 m.

Tretie miesto si odniesol Michal Duda v kategórii juniori.

Štvrté miesta si vybojovala v kategórii mladšie žiačky Laura Erneková  na 2000 m a Samuel  Harman v kategórii starších žiakov na 3000 m pred Jakubom  Mažgútom.

Medzinárodný chodecký míting v Hlohovci

Jubilejný 25. ročník Medzinárodného chodeckého mítingu v Hlohovci  bol opäť najúspešnejší pre ŠK BCF Dukla BB, ktorý si do Banskej Bystrice odniesol až 16 pódiových umiestnení  z toho  7 zlatých, 4 strieborné a 5 bronzových medailí.

Zahorácka 20tka foto: Peter Macko

V mužskej kategórii na 5 km zvíťazil Dominik Černý z Dukly (20:43) pred dorastencami Jakubom Bátovským (22:30) a Filipom Krestiankom (22:52) obaja zo ŠK BCF Dukla BB.

V pretekoch žien na 5 km triumfovala Hana Burzalová (23:17) pred Stanislavou Hakulinovou (24:54) a Savičevičovou zo Srbska (25:22).

V juniorskej kategórii získali prvenstvo Čech Jaromír Morávek (21:15) a Srbka Antičová (25:50). Víťazka súťaže dorasteniek na 5 km Nina Poštová zo ŠK BCF Dukla BB si splnila s časom 25:32 min účastnícky limit na júlové ME do 18 rokov v Jeruzaleme.

Prvé miesto si obhájil  za prípravku Michal Benčík, z dievčat zvíťazila Liliana Kravčíková, za najmladších žiakov Tomáš Tkáč na 1000 m trati a z najmladších žiačok sa najviac darilo Dominike Pernickej, ktorá si po Borskom Mikuláši opäť obhájila prvenstvo.  Za starších žiakov zvíťazil na 2000 m trati Jakub Mažgút, za veteránov Peter Zámečník a za dorastenky Nina Poštová.

Víťazky dorasteniek na 5000m 1. miesto Nina Poštová a 3.miesto Kristína Zámečníková zo ŠK BCF Dukla BB

Druhé miesta obsadili za 1000 m trať v kategórii prípravka Matúš Kučera a Simona Holecová, Lukáš Kara za najmladších žiakov, v kategórii muži  na 5000 m Jakub Bátovský.

Za prípravku na 1000 m sa tretie miesto podarilo vybojovať Tatiane Tkáčovej, za najmladšie žiačky Kravčíkovej  Jasmíne,  Filipovi  Krestiankovi za mužov na 5000 m, Kristíne Zámečníkovej v kategórii dorasteniek na 5000 m a  Michalovi Dudovi za juniorov na 5000 m.

Štvrté miesto si opäť vybojovala na 1000 m  Laura Erneková.  Samuel Harman si urobil osobný rekord a prišiel šiesty.

„Ďakujem trénerom, rodičom za ich podporu a všetkým pretekárom za úspešnú reprezentáciu nášho klubu i mesta, samozrejme aj  organizátorom za možnosť zúčastniť sa pekných pretekov. Som hrdá na to, že to všetky deti z nášho klubu  zvládli a napriek naozaj veľkej horúčave prišli úspešne do cieľa a nevzdali. Boli to  medzinárodné preteky, ktoré niektoré deti absolvovali obidva dni a bolo to dosť náročné. Sú to bojovníci a som na nich hrdá. Do mesta pod Urpínom nesieme 26 pódiových umiestnení, čo je naozaj veľký úspech,“

povedala Erika Karová, riaditeľka ŠK BCF Dukla BB.

Atlétov  z ŠK BCF Dukla čakajú ešte preteky 9.júna  P-T-S v Šamoríne a Majstrovstvá Slovenska dorastencov a dorasteniek 11. júna v Banskej Bystrici.

Počas Európskeho olympijského festivalu mládeže v Banskej Bystrici, ktorý sa uskutoční od 24. do 30. júla bude klub a Slovensko reprezentovať mladý chodec Lukáš Rosenbaum, ktorého trénujem legendárny tréner Juraj Benčík.

Športovému klubu želáme veľa úspechov a tešíme sa na ďalšie úspešné výsledky.

zč, foto: ŠK BCF Dukla BB

Pozri tiež

Banskobystrickí chodci úspešne na Olomouckej dvadsiatke

NA 56. ROČNÍKU OLOMOUCKEJ DVADSIATKY v atletickej chôdzi zvíťazili v mládežníckych kategóriách pretekári z banskobystrického …