Medzinárodné stretnutie parkouristov v srdci Slovenska

Do mesta pod Urpínom zavítajú nadšenci umenia a pohybu z celého Slovenska i Českej republiky. Šiesty ročník medzinárodného stretnutia parkouristov začína oficiálnym otvorením vo štvrtok 14. júla o 18.00 hodine na Zimnom štadióne /v Hale B/. V Parku pod Pamätníkom SNP si môžete prísť zacvičiť 15. a 16.7. o 9.00 hodine na spoločné rozcvičky.

parkour, freerun ,foto_dodiak_lukac (2)

 

Po prvý krát si návštevníci budú môcť vypočuť prvú slovenskú parkourovú pieseň od mladého bratislavského rapera Playera s názvom Umenie pohybu.

Záujemcovia o parkour sa budú môcť viac dozvedieť  a vyskúšať si ho na workoshophoch / 15. a 16. 7/ určených pre verejnosť, ktoré budú prebiehať na Zimnom štadióne v Hale B o 14.00 a o 18.00 hodine. Nebude chýbať premietanie parkourových videí a pre parkouristov budú čakať úlohy, za ktoré si odnesú odmeny.

Tohtoročným lákadlom bude hosť z Francúzska Yoann „Zephyr“ Leroux, ktorý patrí k svetovej špičke.

 

freerun  freerun, hura freerunfreerun, hura

 

Na piatok je pripravené je extra prekvapenie o 17.00 hodine na Námestí SNP v Banskej Bystrici, kde sa parkouristi budú snažiť zaplniť banskobystrické námestie SNP.  Vstup na podujatie a workshopy je zadarmo.

parkour, foto dodiak pkm_bb_foto_dodiak_lukac (8) parkour, freerun foto_dodiak_lukac (5)pkm_bb_foto_dodiak_lukac (1)

Čo je to vlastne parkour?

Parkour je nesúťažná pohybová disciplína, v ktorej ide o čo najefektívnejší, najrýchlejší a najbezpečnejší presun z bodu A do bodu B, s využitím schopností vlastného tela.  V Banskej Bystrici sa trénuje už od roku 2005 a je tu preto vybudované výborné zázemie. Viacerí ho považujú za hlavné mesto – mekku tejto disciplíny na Slovensku.

PROMO VIDEO PKMBB 2016: https://www.youtube.com/watch?v=VgGXRzHpbgs

ek, FOTO z minulého ročníka – autor: Dodiak Lukáč, redakčné ilustračné

 

 

 

 

Pozri tiež

Takéto kúsky len tak neuvidíte: Parkouristi chystajú v Bystrici veľký COMEBACK

Mesto pod Urpínom už po desiatykrát rozskáču parkouristi. Tešiť sa môžete na atraktívnych hostí aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *