Mladí chodci z ŠK BCF Dukla opäť nesklamali na majstrovstvách sveta

Na chodeckých majstrovstvách sveta  družstiev v Antalyi  v nedeľu 21. apríla opäť ukázali svoje kvality chodci z ŠK BCF Dukla BB Kristína Zámečníková a Lukáš Rosenbaum.

Slovenská atletika získala po prekážkarke Viktórii Forster a osemstovkárke Gabriele Gajanovej ďalšie dve miestenky na olympijské hry v Paríži. Na jubilejných 30. MS chodeckých tímov v tureckej Antalyi sa o ne zaslúžili v miešanej štafete na maratónskej trati (42,195 km) Dominik Černý s Hanou Burzalovou.  Zverenci Romana Benčíka v banskobystrickej Dukle v Antalyi zlepšili aj vlastný slovenský rekord (3:11:17) z decembra minulého roku v Dubline na 3:05:38 h.

Pretekár ŠK BCF Dukla vekom dorastenec, ešte stále len 16-ročný Lukáš Rosenbaum sa  klasifikovali na 47. mieste časom 46:41 min, takže trojčlenné slovenské družstvo skončilo napokon 11. zo 17 tímov. Súťaž juniorov mala skvelú úroveň, až 13 chodcov sa dostalo pod 41 minút a 21 pod 42 minút.

Z tria slovenských junioriek na chodeckých MS družstiev v Antalyi si najlepšie počínala Kristína Zámečníková. V konkurencii 49 pretekárok skončila na 36. mieste v osobnom rekorde 49:53 min, keď sa prvý raz v kariére dostala pod hranicu 50 minút. Ešte ani nie 17-ročná zverenka Romana Benčíka si svoje maximum 50:45 min zlepšila až o 52 sekúnd. Ďalšie dve Slovenky obsadili 38. miesto Tamara Indrišková  a 41. miesto Ivana Dudová. Až 28 dievčat si v Antalyi zlepšilo osobný rekord a 16 sa dostalo pod hranicu 46 minút.
ŠK BCF Dukla BB, saz

Pozri tiež

Súťaž o virtuálne okuliare

Výstava Od telegrafu k internetu sa snaží ukázať obrovský šok v komunikačnej technológii ľudstva. Zatiaľ čo …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *