Na chodeckých pretekoch v Békéscsabe Zámečníková splnila na 5 km limit na EYOF

Na 44. ročníku medzinárodných chodeckých pretekov v maďarskej Békéscsabe sa darilo aj slovenským chodeckým reprezentantom. V pretekoch žien na 20 km obsadila Klaudia Žárska z banskobystrickej Dukly (tréneri R. Benčík a Ľ. Machník) 2. miesto časom 1:41:42 h a splnila limit (1:48:00 h) na májové ME družstiev v Poděbradoch. Odchovankyňa dubnickej chôdze zaostala za svojím minuloročným osobákom o 1:31 min. Dorastenka Kristína Zámečníková (ŠK BCF Dukla BB) skončila na 5 km taktiež druhá, výkonom 24:48 min splnila nominačné kritérium na EYOF v Maribore.

„Kristína prekvapila, predviedla výborný koncentrovaný výkon,“ pochválil nádejnú chodkyňu šéftréner reprezentácie Roman Benčík. „Spokojný som aj s výkonom a 2. miestom dorastenca Jakuba Mažgúta, ktorý zvládol svoju premiéru na 10 km.“ V Békéscsabe svoje súťaže na 1000m v chôdzi vyhrali aj Michal Benčík s časom 4:56, Dominika Pernická s časom 04:38 (všetci z klubu ŠK BCF Dukla BB).

Osobný rekord na 5000m trati si vybojoval Šimon Bátovský (24:19) a  v kategórii juniorov na 10 000m zvíťazil Michal Duda (49:36).

Ako tretia na 1 000m  prišla do cieľa Lea Mláková s časom 6:01 a na 10 000m trati prišla Nina Poštová  do cieľa ako štvrtá (54:02). V kategórii najmladších na 1000m trati  prišiel do cieľa ako štvrtý Martin Krupa.
„Všetkým gratulujeme a ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho klubu. Je to opäť veľký úspech pre našu výpravu zo Slovenska prezentovať a zvíťaziť, aj v zahraničí. Podarilo sa nám opäť umiestniť na pódiové miesta a priniesť do Mesta pod Urpínom cenné kovy. Je to výsledok predovšetkým detí, trénerov a samozrejme rodičov, ktorí podporujú deti v športe.“
povedala riaditeľka športového klubu BCF Dukla BB, Erika Karová.
Či už ste ostrieľaný športovec alebo vášnivý fanúšik, láska k športu má silu spájať ľudí a obohacovať naše životy mnohými spôsobmi. Či už je to súťaživosťou, tímovou prácou alebo jednoducho radosťou z fyzickej aktivity, šport má silu spojiť ľudí všetkých vekových kategórií, pôvodu a schopností v snahe o dosiahnutie spoločného cieľa.
zč, foto: šk bcf dukla bb

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *