Na Grand Prix Bratislava CSI 3* sa predstaví 20 slovenských jazdcov

Na 51. ročníku medzinárodných jazdeckých pretekov Mercedes-Benz Grand Prix Bratislava CSI 3* – World Cup (22. – 24. júla) bude mať Slovensko v samotnej Grand Prix (GP) 20 jazdcov a 31 koní.

Reprezentanti Rakúska, Kanady, Belgicka, Bermúd, Chorvátska, Česka, Francúzska, Nemecka, Maďarska, Luxemburska, Poľska, Rumunska, Slovinska, Slovenska a USA budú v Grand Prix a ďalších sprievodných pretekoch súťažiť o finančné ceny vo výške 135 800 eur a jazdci z Európy aj o kvalifikačné body pre účasť na ME 2017 v švédskom Göteborgu.

Po prvý raz sa v areáli JK Slávia STU Bratislava neuskutoční Pohár národov reprezentačných družstiev, ktorý po dohode so Slovenskou jazdeckou federáciou usporiada x-bionic® sphere v Šamoríne (28. – 31. júla).

„Už v stredu pricestovali prvé výpravy jazdcov a koní z Belgicka, Francúzska, Poľska, postupne prichádzajú ďalšie,“ informoval na štvrtkovej tlačovej konferencii tajomník organizačného výboru (OV) Rastislav Nosko. Predseda OV Andrej Glatz stručne dodal: „Sme pripravení uskutočniť tradičné podujatie na vysokej úrovni tak ako tomu bolo v uplynulých rokoch.“

Jednou zo slovenskej dvadsiatky, ktorá bude súťažiť v hlavných pretekoch Grand Prix CSI 3* – World Cup, je Monika Noskovičová.

„Okrem Grand Prix, kde budem jazdiť na koňoch Abanta van de Huiskens a Castelan 3, sa s ďalšími tromi koníkmi zúčastním aj na ďalších súťažiach. Teším sa, že budem pretekať v areáli, kde som doma, je to pre mňa a moje kone niečo výnimočné. Kone majú dobrú formu, dúfam, že sa nám bude dariť,“ povedala 27-ročná jazdkyňa.

Staviteľom parkúru je osvedčený chorvátsky odborník Eduard Petrovič. Bude vyhodnotená súťaž o Cenu predsedu Národnej rady SR pre najúspešnejšieho slovenského jazdca v Grand Prix Bratislava. Vstup do areálu je bezplatný.

Slováci v CSI 3* – World Cup:
Ján Cigán, Ján Cigán ml., Petra Havlovičová, Andrej Hollý, David Horváth, Michaela Ješková, Sandra Kállayová, Svetlana Kocíková, Maroš Kuchár, Tomáš Kuchár, Henrich Mock, Monika Noskovičová, Róbert Pál, Juraj Poláš, Victoria Rezešová, Radovan Šillo, Jana Sláviková, Marián Štangel, Igor Šulek, Vojtech Vida.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Jazdecké preteky majú priviesť deti k láske ku koňom

Priviesť deti k aktívnemu tráveniu voľného času a ku konskému športu je zámerom jazdeckej súťaže …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *