Na Halových M-SR v chôdzi triumfovali v juniorských kategóriách Filip Krestianko a Pavlína Avenová

V piatok 11. februára sa uskutočnili  v meste pod Urpínom Halové Majstrovstvá SR v chôdzi starších žiakov a žiačok, juniorov a junioriek. Súčasťou  boli vložené preteky O pohár Mateja Tótha, kde nechýbal ani samotný olympijský víťaz, ktorý je momentálne na poste riaditeľa VŠC Dukla Banská Bystrica.

Športová hala Strednej športovej  školy v Banskej Bystrici bude hostila pretekárov z celého Slovenka. Svoje sily si prišli zmerať starší žiaci a žiačky, ako aj juniori. Okrem domácich pretekárov nechýbali atléti z Michaloviec, Košíc, Žiaru nad Hronom, Nitry i Borského Mikuláša.

Majstrovstvá SR v chôdzi st. žiakov, st. žiakov, juniorov a junioriek

V juniorských kategóriách  v chôdzi na 5000m triumfovali Filip Krestianko zo ŠK BCF Dukla BB (5000m 22:42,01) a Pavlína Avenová zo ŠK ŠOG Nitra (3000m 14:17,26). V kategórii žiactva na 2000m zvíťazila Kristína Zámečníková (ŠK BCF Dukla BB, 10:08,06) a Šimon Krompaščík (Atletika šport hrou Prešov s časom 11:47,91).

Druhé miesto v juniorskej kategórii obsadila Terézia Kurucová  (ŠK ŠOG Nitra)  a tretie miesto patrilo Karin Devaldovej (AK Slávia TU Košice). Štvrté miesto patrilo Tamare Indriškovej z AK AŠK Slávia Trnava, piate miesto patrilo Bibiáne Jančovej a šieste Barbore Brnákovej (obe ŠK BCF Dukla BB).

V junioroch si druhé miesto odniesol Michal Duda ( 24:11,42) a tretie Jakub Mažgút obaja z ŠK BCF Dukla BB.

V kategórii starších žiakov v chôdzi na 2000m obsadil druhé miesto Lukáš Hriň (MŠK Žiar nad Hronom) a tretie Samuel Harman z ŠK BCF Dukla BB. V starších žiačkách druhé miesto vicemajsterky patrilo Dominike Pernickej z ŠK BCF Dukla BB a tretie miesto Natálii Gutisovej z Atletiky šport hrou Prešov.

V kategórii mladších žiakov na 1000m chôdze vyhral Matúš Laporčák pred Marekom Preverčíkom obaja z ŠK Comeni. pri IV. ZŠ Michalovce. V mladších žiačkách zvíťazila ich klubová kolegyňa Lenka Prekarovicsová.

V najmladších žiakoch vyhral Tomáš Tkáč (ŠK BCF Dukla BB) a v najmladších žiačkách Olívia Kolláriková z MŠK Borský Mikuláš.

V kategórii prípravka na 1000m zvíťazil Michal Benčík pred Romanom Necpalom a Matiasom Svitačom všetci z ŠK BCF Dukla BB. V dievčenskej kategórii zvíťazila Tatiana Tkáčová, ako druhá prišla do cieľa Liliana Kravčíková  a tretia Lea Moravčíková (všetky ŠK BCF Dukla BB).

Vo veteránoch na 3000m trati zvíťazil Peter Zámečník z ŠK BCF Dukla BB pred Ondrejom Malíkom z MŠK Borský Mikuláš. Vo veteránkach vyhrala Miriam Lapinová.

Víťazov dekorovali prezident Slovenského atletického zväzu Peter Korčok, riaditeľ VŠC Dukla BB a olympionik Matej Tóth a riaditeľka ŠK BCF Dukla BB Erika Karová.

Najhodnotnejší výkon podujatia a pohár Mateja Tótha si nakoniec odniesol pretekár športového klubu BCF Dukla BB Filip Krestianko.

Organizátorom mládežníckych chodeckých pretekov O pohár Mateja Tótha bol športový klub BCF Dukla Banská Bystrica.

ŠK BCF Dukla

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …