Na Halových majstrovstvách Slovenska v chôdzi veľké úspechy chodcov

Na Halových majstrovstvách SR v chôdzi, ktoré sa uskutočnili 29. januára v Bratislave v hale Elán sa výborne darilo banskobystrickým chodcom zo športového klubu BCF Dukla BB.

V súťaži dorastencov v chôdzi na 3000m si zlatú medailu odniesol Lukáš Rosenbaum, ktorý sa stal aj Majstrom Slovenska. Druhé miesto obsadil jeho klubový kolega Šimon Bátovský s osobným rekordom 14:09.65 a tretie miesto obsadil Jakub Mažgút, 5.miesto patrilo Tomášovi Tkáčovi (vekom mladšiemu žiakovi) a 6.miesto Samuelovi Harmanovi

V kategórii dorasteniek v chôdzi na 3000m obsadila tretie miesto (vekom ešte len mladšia žiačka) Dominika Pernická s  časom 15:33.70.

Deviate miesto obsadila Laura Erneková s osobným rekordom 18:11.91, 10.miesto patrilo Jasmíne Kravčíkovej, 11.miesto Alexandre Ritkovovej  a 12.miesto Petre Lopatkovej.

V kategórii mužov tretie miesto ušlo tesne Michalovi Dudovi, ktorý nakoniec prišiel do cieľa ako štvrtý.

„Všetkým ďakujeme za úspešnú reprezentáciu nášho klubu a mesta. Teším sa, že deti prišli podporiť aj rodičia. Podarilo sa nám vybojovať 4 medaile, čo je skvelý výkon. Vieme, kde máme rezervy a čo je potrebné ešte vylepšiť a budeme na tom pracovať.“

povedala Erika Karová, riaditeľka klubu BCF Dukla BB.

Najbližšie chodecké preteky budú 9. februára v Banskej Bystrici 3. kolo Žiackej ligy, potom to budú medzinárodné preteky 25.3. v Dudinciach, 16.4. Banskobystrický chodecký míting a neskôr preteky v Maďarsku v Békéscsabe, v Litve, Poděbradoch i Hlohovci.

Text a foto: ŠKBCF Dukla BB

Pozri tiež

Cenu za teplo a elektrickú energiu neplatí len spotrebiteľ, ale aj životné prostredie

Od počiatkov priemyselnej éry budujeme siete a zariadenia, ktoré nám dodávajú energiu spaľovaním fosílnych palív. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *