Na siedmej Športiáde seniorov bude súťažiť viac ako sto seniorov a senioriek 

V utorok 8. septembra sa v Banskej Bystrici uskutoční siedmy ročník podujatia Športiáda seniorov. Miestom konania tohto obľúbeného podujatia bude tentoraz Aqualand.

„Prečo Aqualand? Je tam lepší prístup aj autobusové spojenie, väčší priestor a na rovine, máme tam zabezpečenú stravu,“ hovorí na margo zmeny miesta konania podujatia Janka Slaná, koordinátorka Regionálneho AkSen centra v Banskej Bystrici.

Na tradičnom mieste, v priestoroch Centra voľného času Havranské a Komunitného centra Fončorda, sa v predvečer podujatia, v pondelok 7. septembra, uskutoční turnaj v stolnom tenise. Začína sa o 9:00 hodine.

Do Športiády seniorov 2020 sa prihlásilo viac ako sto seniorov a senioriek z Banskej Bystrice a okolia. Jednotlivci budú súťažiť budú v troch nenáročných, no zábavných disciplínach:  hod šípkami na terč, hod do koša tenisovou loptičkou a cornhole – hod vreckami naplnenými kukuricou na  vyvýšenú plošinu. V troch disciplínach si zmerajú sily aj družstvá. Bude to streľba na florbalovú bránku, disc golf, pri ktorom súťažiaci hádžu lietajúci disk do vyvýšeného koša a hod petangovou guľou  na cieľ.

Súťaže siedmej Športiády v utorok 8. septembra v priestoroch banskobystrického Aqualandu (plážové kúpalisko) sa začínajú o 9:00 h. Vyhodnotenie súťaží a ocenenie víťazov je naplánované na 14:30 h. Vítaní sú všetci. Súťažiaci aj diváci.

Ambasádorom Športiády seniorov 2020 je olympionik a majster Európy 1999 v chodeckej dvadsiatke Pavol Blažek.

Športiádu seniorov 2020 organizujú AkSen-aktívny senior, o.z.,  Regionálne centrum Banská Bystrica a Centrum voľného času,  Havranské 9.

 

TS (AG), foto – archív redakcie

 

 

 

Pozri tiež

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone aj s medzinárodnými televíznymi prenosmi

V dňoch 23. – 24.05. 2023 sa uskutočnila v Osrblí inšpekcia Medzinárodnej biatlonovej únie a zároveň aj inšpekcia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *