Najväčšie stretnutie parkouristov rozhýbe Bystricu: Umenie pohybu si budete môcť vyskúšať na vlastnej koži aj vy!

Pre niekoho šialenstvo, pre iného životný štýl. Banská Bystrica privíta už piaty ročník nevšedného podujatia, na ktorom sa stretnú športovci, ktorí iba s použitím vlastného tela stvárajú nevšedné kúsky. Pozrite, na čo všetko sa môžete tešiť! Medzinárodné stretnutie nadšencov pohybu sa uskutoční od štvrtku 2. júla 2015 do nedele 5. júla 2015 na Zimnom štadióne v Hale B, v Parku pod Pamätníkom SNP, ale aj na rôznych miestach v Banskej Bystrici.

Lákadlom hostia z Talianska

„Zaregistrovaných máme desiatky účastníkov zo Slovenska, Česka a Poľska vo veku od 10 do 27 rokov. Tento rok je medzi nimi aj rekordný počet dievčat, presne 26,“ povedal Dávid Lupták, jeden z organizátorov podujatia. To však nie je všetko, pretože organizátorom sa podarilo pozvať aj zaujímavých zahraničných hostí. „Prídu k nám Filippo Coen a Emanuele Snider z talianskeho tímu Sango Parkour, ktorí budú viesť rozcvičky a workshopy a veríme, že budú veľkou motiváciou pre účastníkov, ale aj pre ľudí z radov verejnosti,“ vysvetlil.

Parkour si môžete vyskúšať aj vy!

„Radi by sme touto cestou pozvali aj ľudí, ktorí sa parkouru nevenujú alebo sú iba začiatočníci. Priestor na to bude vo vyhradených časoch,“ povedal Dávid, ktorý priblížil, že ľudia budú môcť sledovať tréning parkouristov od štvrtku od 18:00, kedy prebehne oficiálne otvorenie akcie za účasti predstaviteľov mesta, do 21:00, ako aj v piatok a v sobotu od 9:00 do 21:00.

Ktokoľvek sa bude môcť zapojiť do spoločnej rozcvičky a tréningu v Parku pod Pamätníkom SNP (ak to počasie dovolí), ktoré budú prebiehať v piatok a v sobotu od 9:00 a viesť by ich mali práve zahraniční hostia. Okolo obeda bude pauza, kedy si všetci trochu vydýchnu a po nej sa začne zľahka – workshopmi o parkoure. Záujemcovia z radov verejnosti získajú aj možnosť, vyskúšať si základné techniky na vlastnej koži v oba dni o 14:00 a o 18:00.

Workshopy budú prebiehať ako na Zimnom štadióne v Hale – B, tak i na rôznych miestach (spotoch) v Banskej Bystrici, všetko závisí iba od počasia. Okrem toho plánujú organizátori premietať rôzne parkourové dokumenty a videá. Ak vás parkour zaujal, určite príďte!

Tento projekt sa uskutočňuje vďaka podpore Komunitnej nadácie Zdravé mesto.

_DSC0087x

Pozri tiež

Takéto kúsky len tak neuvidíte: Parkouristi chystajú v Bystrici veľký COMEBACK

Mesto pod Urpínom už po desiatykrát rozskáču parkouristi. Tešiť sa môžete na atraktívnych hostí aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *