O osude jubilejného 20. ročníka halového mítingu Elán sa definitívne rozhodne v stredu predpoludním

Slovenský atletický zväz je pripravený podujatie zorganizovať, na ťahu sú hygienici

Bude? Nebude? Ak bude, tak kedy? Otázok okolo jubilejného 20. ročníka halového atletického mítingu Elán v Bratislave je viac než dosť. Odpovede na ne sú však stále nejasné, hoci vedenie Slovenského atletického zväzu (SAZ) veľmi intenzívne komunikuje so všetkými relevantnými inštitúciami.

Na základe minulotýždňovej vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva  SR (ÚVZ SR), v ktorej sa jasne hovorí, že držitelia  „Dekrétu kandidáta Hier XXXII. olympiády Tokio 2020“ budú mať od 27. januára umožnené absolvovať hromadné podujatia nevyhnutné pre ich športovú prípravu a kvalifikáciu, sa zdalo, že mítingu Elán v pôvodnom termíne v nedeľu 31. januára nič nestojí v ceste. Tradičné bratislavské podujatie je totiž jedným z tých, na ktorých môžu atléti získavať body do tokijského kvalifikačného rebríčka a takisto plniť aj limity na marcové halové ME v Toruni.

Viceprezident SAZ Ladislav Asványi a generálny sekretár Vladimír Gubrický preto v pondelok rokovali na Regionálnom úrade verejného zdravotníctva Bratislava, za akých presných podmienok bude možné míting zorganizovať. Záležitosť zatiaľ nie je uzavretá.

„Definitívne stanovisko či sa míting môže uskutočniť  alebo nie, vydá SAZ na základe rozhodnutia RÚVZ Bratislava v stredu 27. januára dopoludnia,“

informoval Vladimír Gubrický.

Dôvod, prečo Elán nedostal vzhľadom na minulotýždňovú vyhlášku ÚVZ SR automaticky zelenú?

„Vzhľadom k aktuálnej situácii sú v Bratislavskom samosprávnom kraji vyhlásené prísnejšie opatrenia, ktoré zahŕňajú aj všeobecný zákaz jednorazových hromadných podujatí. Preto riešime pre naše podujatie špeciálne povolenie. O možnostiach a podmienkach konania rokujeme s krajským hygienikom MUDr. Stanislavom Dubom a JUDr. Rovným z Úradu verejného zdravotníctva SR,“

vysvetlil generálny sekretár SAZ.

Penzum práce v súčasnej neľahkej situácii odvádzajú na rôznych „frontoch“ i prezident zväzu Peter Korčok, viceprezident Ladislav Asványi a takisto šéftréner Martin Pupiš, ktorý je v intenzívnom kontakte so splnomocnencom vlády pre šport Karolom Kučerom.

„SAZ sa všetkými dostupnými  spôsobmi snaží zabezpečiť, aby sa míting uskutočnil aspoň pre absolútnu slovenskú špičku,“

dodal Vladimír Gubrický.

„Z organizačnej stránky sme pripravení usporiadať míting Elán podľa plánu v nedeľu 31. januára. Zväz kúpil 1000 kusov antigénových testov na COVID-19 na otestovanie všetkých účastníkov a takisto zabezpečil aj respirátory FFP2 pre rozhodcov, aby sme splnili všetky povinnosti vyplývajúce z predpisov pre konanie hromadných podujatí.“

Slovenský atletický zväz upozorňuje všetkých svojich členov, že na mítingu Elán budú môcť v zmysle propozícií štartovať len atléti starší ako 18 rokov. Netýka sa to majstrovstiev Slovenska v chôdzi, ktoré sú naplánované ešte pred mítingom.

GABRIEL BOGDÁNYI, foto: ek

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *