Organizačný výbor EYOF má nového výkonného riaditeľa

Novým výkonným riaditeľom organizačného výboru XVI. letného Európskeho olympijského festivalu mládeže, ktorý bude v závere júla 2022 hostiť Banská Bystrica, sa od 1. októbra stane Peter Hamaj. Vo funkcii nahradí Petra Korčoka, ktorý sa rozhodol pre pracovnú zaneprázdnenosť ukončiť svoje pôsobenie v organizačnom výbore. 

Výkonný riaditeľ riadi činnosť organizačného výboru. Peter Korčok sa funkcie ujal 6. júna 2019 po prijatí uznesenia mestského zastupiteľstva v Banskej Bystrici a schválení Zakladacej listiny o založení neziskovej organizácie EYOF 2021 Banská Bystrica. Počas viac ako roka vo funkcii riešil viacero výziev, azda najväčšia prišla počas jarnej prvej vlny koronavírusu. Keď prišlo ku kolízii s termínom posunutých olympijských hier v Tokiu, po rokovaniach s Európskymi olympijskými výbormi sa EYOF presunul na záver júla 2022. 

„Za viac ako pätnásť mesiacov v práci sa nám podarilo dať dokopy organizačný tím zložený z kvalitných odborníkov v rôznych oblastiach. Ďakujem im za skvelú spoluprácu. Verím, že sme spoločne položili dobré základy pre úspešné zvládnutie EYOF v roku 2022,“

Peter Korčok, foto red.

uviedol Peter Korčok a pokračoval:

„Rozhodol som sa ukončiť svoje pôsobenie v organizačnom výbore pre pracovnú a časovú zaneprázdnenosť. Je náročné skĺbiť všetky povinnosti. Bez pomoci kolegov z našej rodinnej firmy, Slovenského atletického zväzu a predovšetkým mojej rodiny by to nebolo možné. Spoločne sme si nastavili dvojročný plán spolupráce, počas ktorého som sa chcel venovať predovšetkým EYOF. Bohužiaľ, zasiahol koronavírus a prišli presuny podujatí, obdobie príprav sa predĺžilo z dvoch na tri roky. V roku 2022 ma čakajú ďalšie pracovné výzvy. Z môjho pohľadu je lepšie ukončiť prácu v organizačnom výbore už teraz, aby som neodchádzal až v čase začínajúceho finišu prípravných prác rok pred začiatkom EYOF. Doterajším kolegom z organizačného výboru sa budem naďalej snažiť v rámci mojich možností pomáhať pri prípravách.“

Nový výkonný riaditeľ Peter Hamaj činnosť organizačného výboru dokonale pozná, doteraz bol jeho športovým riaditeľom a zodpovedal za koordináciu športového programu. Absolvent FTVŠ UK v Bratislave i športového manažmentu a marketingu v Londýne má bohaté skúsenosti z príprav veľkých podujatí. Bol generálnym sekretárom organizačného výboru Svetovej zimnej univerziády 2019 na Štrbskom Plese a v Osrblí, športovým a súťažným riaditeľom hokejových majstrovstiev sveta 2019, šéfom organizačného výboru akademických majstrovstiev sveta v športovom lezení 2018, podieľal sa na prípravách MS do 18 rokov v hokeji 2017 i MS 2017 v in-line hokeji. Svet športu pozná aj z pôsobení v Slovenskom olympijskom výbore, Slovenskom paralympijskom výbore i Britskej olympijskej asociácii. 

„Ďakujem Petrovi Korčokovi za doterajšiu spoluprácu. Činnosť organizačného výboru je dobre nastavená, v nastúpenom trende budeme pokračovať. S blížiacim sa termínom podujatia sa bude organizačný tím stále viac a viac rozrastať. Čaká nás naďalej mravčia práca. Našou ambíciou je predovšetkým pripraviť čo najlepšie podmienky pre športovcov, aby odchádzali z Banskej Bystrice plní výborných dojmov a skvelých zážitkov. Vždy som optimista, verím, že sa nám tento cieľ podarí naplniť,“ uviedol Peter Hamaj. 

Primátor Banskej Bystrice a prezident organizačného výboru Ján Nosko akceptoval rozhodnutie Petra Korčoka a poďakoval mu za doterajšiu činnosť.

„Rozhodnutie Petra Korčoka plne rešpektujem. Budem rád, ak naďalej bude súčasťou prípravného tímu,  hoci  už nie v pozícii riaditeľa. Teší ma, že našu ponuku prijal Peter Hamaj, s ktorým som sa už stihol stretnúť, aby sme si povedali o našich vzájomných predstavách a smerovaní. Verím, že spoločnými silami sa nám napokon podarí EYOF 2022 zorganizovať,“ povedal Ján Nosko.

O EYOF 2022 BANSKÁ BYSTRICA

Európsky olympijský festival mládeže je najväčšie podujatie pre mladých športovcov z 50 krajín Európy vo veku od 14 do 18 rokov organizované pravidelne od roku 1991. Propaguje olympijské hodnoty, ideály a tradície. Banská Bystrica bude hostiť EYOF od 24. do 30. júla 2022. 

Mesto i región sa prostredníctvom veľkého podujatia s účasťou športovcov z 50 krajín nielen zviditeľnia v Európe, ale aj získajú možnosť vylepšiť športovú i ubytovaciu infraštruktúru. Organizácia EYOF 2022 výrazne pomôže k rozvoju športu v Banskej Bystrici. Záujem vyvolaný podujatím inšpiruje jednotlivcov všetkých vekových skupín, najmä však mládež. EYOF zvýrazní hodnoty športu a telesnej aktivity pre zdravie celej spoločnosti. Zároveň podporí rozvoj miestnych športových klubov, vyformuje nových zamestnancov v športe a vytvorí silnú dobrovoľnícku komunitu v regióne. Skúsenosti z EYOF môže mesto využiť pri organizácii ďalších významných medzinárodných podujatí, čím sa ešte viac dostane do povedomia sveta. Nezanedbateľný je aj ekonomický prínos pre mesto i región. 

TS EYOF, Peter Pašuth, foto: eyof2022.com

Pozri tiež

Obnova Hexagonu je inšpiratívna aj pre sochára Matúša Jančuru

Viacerí Banskobystričania a Banskobystričanky s nostalgiou spomínajú na niekdajšie detské ihrisko Hexagon, ktoré sa nachádza pod Pamätníkom …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *