Organizátori predstavili EYOF 2022 Banská Bystrica zástupcom športových zväzov

Spolupráca s národnými športovými federáciami je pre organizačný výbor Európskeho olympijského festivalu mládeže 2022 Banská Bystrica veľmi dôležitá. Aj od nej bude závisieť úspech podujatia.

S cieľom poskytnúť aktuálne informácie o prípravách najväčšieho multišportového podujatia v histórii Slovenska zorganizoval organizačný výbor stretnutie so zástupcami jedenástich zväzov, ktorých športy budú súčasťou EYOF 2022 Banská Bystrica, i so štátnym tajomníkom pre šport na Ministerstve školstva, vedy, výskumu a športu SR Ivanom Husárom. Vzhľadom na súčasnú pandemickú situáciu sa míting konal vo virtuálnom prostredí.

„Naším cieľom je pripraviť EYOF, ktorý zviditeľní Slovensko i Banskú Bystricu, a ukáže, že aj u nás vieme zorganizovať veľké medzinárodné podujatie. EYOF môže pomôcť aj rozvoju športu a jeho popularizácii medzi mladými ľuďmi na Slovensku,“

povedal v úvode stretnutia prezident organizačného výboru a primátor Banskej Bystrice Ján Nosko.

Dve desiatky zástupcov športových zväzov dostali počas pracovného stretnutia základné informácie o celom projekte vrátane navrhovaného programu či rozpočtu. Dozvedeli sa aj o rozložení jednotlivých športovísk, ich súčasnom stave, plánoch na rekonštrukcie, o vekovej štruktúre účastníkov EYOF, možnostiach ubytovania, dopravy i projektoch z rôznych oblastí príprav (mediálne operácie, marketing, bezpečnosť, zdravotné zabezpečenie, antidoping, stravovanie, trvalá udržateľnosť, …).

„Jednou z veľkých výhod EYOF bude Športový park na Štiavničkách, v ktorom nájde svoj domov šesť športov – atletika, plávanie, džudo, tenis, bedminton a triatlon. Športový park je v blízkosti ubytovacích kapacít, čo určite športovci ocenia. Na EYOF podobná koncentrácia športovísk na jednom mieste na rozdiel od olympijských hier nie je častá,“

hovoril počas pracovného stretnutia výkonný riaditeľ EYOF 2022 Banská Bystrica Peter Hamaj. Počas stretnutia organizátori odprezentovali aj dobrovoľnícky program, ktorý môžu jednotlivé národné športové federácie propagovať vo svojich radoch. Za prvé dva týždne prihlasovania sa do systému na webe www.eyof2022.com plne zaregistrovalo viac ako 300 záujemcov, ďalšie tri stovky ľudí prejavili predbežný záujem. Organizátori by chceli zaangažovať do dobrovoľníckeho programu takmer 1500 ľudí v rôznom veku.

Podobné stretnutie nebolo posledným, v pravidelných intervaloch sa uskutočnia v budúcnosti aj ďalšie. Naďalej pokračujú aj individuálne schôdzky so zástupcami športových zväzov.

„Za každý šport na EYOF 2022 bude podľa dohody zodpovedať koordinátor z národného športového zväzu. Zväzy nám pomôžu personálne kvalitnými ľuďmi, materiálno-technickým zabezpečením i propagáciou vo vlastných radoch,“

pripomenul Peter Hamaj. Jednotlivé súťaže na EYOF budú riadiť technickí delegáti, ktorých nominovali medzinárodné športové federácie. Po upokojení súčasnej situácie prídu do Banskej Bystrice a priamo na mieste dotiahnu s národnými koordinátormi podmienky pre organizovanie jednotlivých pretekov a súťaží.

EYOF 2022 Banská Bystrica, Peter Pašuth, foto ilustr. red.

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *