Pohár Vladimíra Dzurillu chceli fanúšikovia z Banskej Bystrice nechať v meste až do finále

  Hokejový ošiaľ stúpa s príchodom jari aj tento rok. V Banskej Bystrici po dvoch výhrach nad Košicami obzvlášť. Dnes síce Košice znížili, no o to väčšie napätie nás čaká zajtra.

  V stredu 30.marca hokejovej horúčke pomohlo aj niečo, čo tu ešte nebolo. V ESC sa objavil majstrovský pohár Vladimíra Dzurillu, ktorý bude patriť víťazovi hokejovej Tipsport ligy. Prichádzalo čoraz viac ľudí a takmer každý sa chcel s pohárom odfotiť.

  Dotýkať sa majstrovského pohára Vladimíra Dzurillu však bolo zakázané. Pohár už nie je zdobený soškou hokejistu, no jeho váha aj tak presahuje 30 kilogramov. Mnohí si spomenú na to ako trofej vypadla Košičanom, len pár minút po jej získaní. O zmenu a pomenovanie pohára sa zaslúžil aj Richard Lintner. Terajšia upravená trofej je pokrstená manželkou legendárneho hokejového brankára Zlaticou Dzurillovou.

  V napínavých bojoch o finále sú k poháru zatiaľ bližšie hokejisti Banskej Bystrice, k postupu je však ešte ďaleko.  O 23-ťom víťazovi našej najvyššej hokejovej ligy sa bude rozhodovať už onedlho a všetci v Banskej Bystrici veria, že na pohár sa zapíše historicky prvýkrát aj klub spod Urpína. Veríte aj vy? Tí čo sa prišli pozrieť na víťazný pohár určite.

  mp

 

Pozri tiež

Hokejoví brankári aj na Honte

Viete čo majú spoločné Jiří Crha, Vladimír Dzurilla, Ján Filc, Denis Godla, Dominik Hašek, Jaroslav …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *