Postup TriPe a Mladosť – BCF do I.ligy malého futbalu v Banskej Bystrici

Po 17-ich náročných kolách sa do prvej ligy malého futbalu prebojovali mužstvá TriPe a Mladosť BCF. Hoci postup mali už istý pred posledným kolom, nič nenechali na náhodu a svojich súperov nešetrili ani v posledný deň.

Poslednú májovú nedeľu najskôr nastúpili hráči Mladosť BCF a po polčase 5:1 nakoniec zakončili sezónu víťazstvom 9:4 proti celku IQ. Boli sme sa na nich pozrieť a nemožno povedať, že by zápas bol iba formalitou. Bojovalo sa, a každý gól na oboch stranách bol poctivo vydretý. Bola odpískaná aj kontroverzná penalta, ktorú IQ premenili. Na výsledku to však veľa nezmenilo a za azda najzaujímavejší moment zápasu možno považovať kaskadérsky kúsok hráča Mladosti v druhom polčase. Túto momentku si môžete vychutnať aj v našej fotogalérii. Nechýbala tyčka, či brvno, po ktorom bránka takmer spadla.

Líder II. ligy TriPe nastúpili až na večer a s posledným tímom tabuľky po polčase 6:0 ukončili sezónu hladkým víťazstvom 13:2. Starí páni, proti ktorým víťazi nastúpili, teda spolu s ŠK Remio opúšťajú II. ligu, treba však povedať, že so cťou.

Na ihrisku v Jakube sa tak ukončila tohtoročná sezóna a máme sa na čo tešiť v I. lige. Tam dominoval a vyhral tím Skackavá so 45 bodmi, keď za celú sezónu prehrali len dvakrát. Malý futbal je veľmi populárny, o čom hovorí aj počet miestnych líg. Všetkým hráčom želáme v nasledujúcej sezóne veľa gólov v súperovej sieti a hlavne dobrý pocit zo športu, ktorý nepozná hranice klasického futbalu. Neraz sme mali možnosť vidieť hrať mladíkov spolu s ostrieľanými staršími pánmi a verte, že aj preto je malý futbal tak populárny.

(mp)

 

Pozri tiež

UNIOS víťazom Pohára jesenných majstrov 2019

V nedeľu 17. marca sa uskutočnil v športovej hale Badín turnaj Pohár jesenných majstrov. Turnaja …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *