Do práce na bicykli – zapoj sa aj ty!

Mestá na Slovensku sa už po deviatykrát môžu zapojiť do celoslovenskej súťaže Do práce na bicykli.

Súťaž Do práce na bicykli je určená pre všetkých obyvateľov slovenských miest, ktorí sa v termíne do 7. júna 2022 zaregistrujú na internetovej stránke www.dopracenabicykli.eu.

Do súťaže sa môžu prihlásiť tímy zamestnancov z rovnakej firmy alebo inštitúcie, ktoré budú v období od 1. do 30. júna 2022 dochádzať do práce na bicykli  a budú si o tom zapisovať výsledky do registračného systému na webovej stránke www.dopracenabicykli.eu. Súťaže sa môžu zúčastniť aj zamestnanci, ktorí pracujú z domu, na tzv. home office, zamestnanci dochádzajúci do práce verejnou dopravou alebo pešo, ktorí tiež pomôžu vylepšiť celkové štatistiky prihlásených spoločností a aj mesta.

Súťaže sa môžu zúčastniť aj tímy študentov z rovnakej školy. Títo študenti musia v deň začiatku kampane, t.j. 1.6.2022, dosiahnuť vek minimálne 15 rokov. V prípade, že je vek súťažiaceho nižší ako 15 rokov, je povinný jazdiť do školy v sprievode osoby staršej ako 18 rokov.

Princíp tejto súťaže je jednoduchý – dochádzať počas jedného mesiaca od 1. do 30. júna 2022 do práce/do školy na bicykli, čím človek podporí myšlienku ekologickej, zdravej a finančne výhodnej dopravy do zamestnania. Cieľom kampane je, aby sa z bicykla aj na Slovensku stal plnohodnotný dopravný prostriedok na presun po meste tak, ako je to v okolitých krajinách. Zároveň je cieľom, aby sa cyklistom dostalo nielen patričné uznanie spoločnosti za to, že významne prispievajú k ochrane životného prostredia, ale stanú sa aj inšpiráciou pre tých, ktorí ešte stále na presun po meste používajú auto.

Registrovaní zamestnanci zároveň súťažia o viaceré zaujímavé ceny, podporia svoje mesto v celoslovenskej súťaži samospráv, a najmä – spravia niečo pre svoje zdravie. Okrem toho môžu prihlásené spoločnosti zabojovať aj o ocenenie na národnej úrovni v kategórii „Najaktívnejší zamestnávateľ“ a zisk ocenenia od Ministerstva dopravy a výstavby SR.

Samosprávy okrem umiestnenia vo víťaznom rebríčku súťažia aj o cyklostojany s cyklopumpou.

Hlavnou motiváciou pre zapojenie sa do súťaže bude predovšetkým dobrý pocit súťažiacich, že šetria svoje zdravie, svoje financie, svoje mesto a životné prostredie. Atraktívnosť podujatia zvyšujú aj pripravené  bonusy v podobe cien od sponzorov projektu. Po skončení súťaže mesto najlepších účastníkov súťaže /jednotlivcov, tímy aj spoločnosti/ odmení na slávnostnom vyhodnotení.

Kampaňou vás tento rok prevedie nový kamoš Cink, s ktorým sa stretnete nielen na stránke súťaže, sociálnych sieťach aj na tričkách. Motívom tohtoročnej kampane je heslo „ZMENU MÁŠ NA DOSAH RUKY“. Tak teda – poďme do toho, zmenu máme všetci na dosah ruky!

Registrácia 2- až 4-členných tímov, ktoré môžete vytvárať podľa vlastného uváženia spolu s kolegami v rámci jednej firmy, je možná najneskôr do 7. júna na webstránke súťaže https://www.dopracenabicykli.eu/, kde nájdete aj všetky potrebné informácie o súťaži.

Redakcia Priekopník

Pozri tiež

Stredoveké fresky na Gemeri ožívajú vďaka študentom umenia

Kostoly so značkou Európske dedičstvo sa stávajú miestom inšpirácie mladej generácie umelcov. V rámci projektu združenia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *