PREZIDENTOM SAZ NAĎALEJ PETER KORČOK, VALNÉ ZHROMAŽDENIE ZVOLILO AJ ČLENOV EXEKUTÍVY ZVÄZU NA ROKY 2020 – 2024

Za prezidenta Slovenského atletického zväzu (SAZ) zvolili delegáti valného zhromaždenia v Banskej Bystrici znova Petra Korčoka. Štyridsaťšesťročný bývalý úspešný chodecký reprezentant získal 71 hlasov, jeho protikandidát Tibor Danáč, šéf TJ AC Stavbár Nitra, dostal dôveru 12 delegátov, 2 hlasovacie lístky boli neplatné. Z 86 delegátov s hlasom rozhodujúcim sa na VZ zúčastnilo 85.

Za viceprezidenta zväzu zvolili opäť Ladislava Asványiho. Z 85 odovzdaných lístkov jeho meno “zakrúžkovali” delegáti na 71, za jeho protikandidáta Rastislava Hrbáčka hlasovalo 13 delegátov, 1 lístok bol neplatný.

Peter Korčok vedie SAZ od 20. októbra 2012, keď na poste vystriedal Máriu Mračnovú, ktorá vtedy už nekandidovala. V týchto voľbách nemal Korčok protikandidáta, rovnako ani v ďalších v novembri 2016, keď prvý raz obhájil prezidentský post.

Do výkonného výboru SAZ na roky 2020 – 2024 zvolili delegáti Martina Pupiša (65 hlasov), Petra Fila (60), Róberta Mittermayera (58), Martina Illéša (57), Silviu Hanusovú (56) a Zorana Kollaroviča (56). Všetci získali potrebnú nadpolovičnú väčšinu z 85 platných hlasov. Do exekutívy sa z 13 kandidátov nedostali Branislav Droščák (26), Naďa Bendová (20), Henrieta Rusnáková (19), Igor Kováč (18), Tibor Danáč (17), Rastislav Hrbáček (15), Ján Garaj (11).

Členom VV sa na základe návrhu komisie športovcov SAZ stal aj majster sveta a olympijský víťaz v chôdzi na 50 km Matej Tóth, ktorý vo voľbách získal 78 hlasov. Miesto členky vo VV vyplývajúce z funkcie potvrdilo valné zhromaždenie 81 hlasmi aj členke rady Európskej atletiky (EA) Anne Kirnovej.

Predsedom odvolacej komisie SAZ sa stal právnik Patrik Hrbek, členmi Tomáš BudinskýPavol Hajmássy. Disciplinárnu komisiu zväzu bude viesť Ivan Čillík (dostal 73 z 83 platných hlasov), za jej členov zvolili Dominiku Blaškovú (73), Petra Buca (56), Petra Kalabusa (70) a Štefana Straňovského (73). V súboji s Petrom Bucom o miesto zástupcu v DK SAZ za východoslovenský región neuspel Jaroslav Rusnák (24).

Šéfom arbitrážnej rady SAZ sa stal Marián Kalabus, spolupracovať bude s členmi Milutínom Černákom, Miroslavom Illéšom, Branislavom KoniaromMáriou Mračnovou. Alexander Čakloš sa tesne pred hlasovaním vzdal kandidatúry.

„Naša prvoradá vízia vždy bola a musí naďalej ostať atletika a jej rozvoj. V situácii, keď je celá spoločnosť oslabovaná neustálymi zmenami, obmedzeniami a neistotou, staviame v atletickom hnutí na stabilitu a kontinuitu. Chcem v spolupráci s mojím tímom naďalej pokračovať v začatej práci a v najbližších štyroch  rokoch ju ešte vylepšiť,“

uviedol Peter Korčok vo svojej kandidátskej prezentácii s názvom Transparentne a slušne za atletiku, atlétov a trénerov.

„Plánujeme vytvoriť národnú stratégiu rozvoja atletiky. Naša snaha je, aby popri futbale a hokeji, bola práve atletika na Slovensku rešpektovaným a mienkotvorným zväzom. Myslím si, že za posledných osem rokov sme aj v tomto pokročili.“

Staronový prezident SAZ v sedemminútovom príhovore, ktorý mali k dispozícii obaja kandidáti, sľúbil, že on i jeho tím budú v záujme napredovania slovenskej atletiky viesť korektnú, konštruktívnu a vecnú debatu s rôznymi názorovými prúdmi v hnutí. Hneď po voľbách ponúkol Peter Korčok spoluprácu aj niektorým osobnostiam, ktoré sa nedostali do výkonného výboru.

„Budem veľmi rád spolupracovať a snažiť sa o konštruktívnu diskusiu s uznávanou trénerkou Naďou Bendovou, s Igorom Kováčom či Branislavom Droščákom. Vždy sa vďaka spolupráci môžeme posunúť ešte ďalej,“

zdôraznil.

Peter Korčok potom ešte v krátkom príhovore k delegátom priznal, že rozhodnutie opäť kandidovať nebola v jeho prípade samozrejmosť. Takisto informoval plénum, že po dlhom zvažovaní sa k 30. septembru vzdal postu šéfa Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) 2022 v Banskej Bystrici. „Chcem venovať maximum času tomu, čo ma baví najviac – atletike,“ vyhlásil.

zdroj: SAZ, GABRIEL BOGDÁNYI, FOTO SITA/PETER RUSKO

Pozri tiež

Seniori sa dozvedia viac o živote architekta svetového mena

V októbri príroda naberá na svojej kráse plnosťou rozmanitých farieb. Je ako dôchodkový vek, jeseň života, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *