Príď pomôcť vytvoriť slovenský rekord

Banskobystričania budú môcť pomôcť vytvoriť slovenský rekord  v zapojení sa čím väčšieho počtu ľudí do chôdze s bielou palicou.

Nevidiaci aj vidiaci, mladší i starší, deti, ženy aj muži. Ak sa zapojí čo najväčší počet ľudí, rekord bude zapísaný do Slovenskej knihy rekordov!

Zapojiť sa bude možné v piatok 23. septembra v Europa  Shopping Centre v rámci verejnej zbierky Biela pastelka  v čase od 10-tej hod. do 17-tej hodiny.   Komisármi rekordu v Banskej Bystrici budú chodci Mária Gáliková a Roman Benčík z VŠC Dukla Banská Bystrica.

Pre detských účastníkov sú ako malé odmenu za účasť  nachystané podpisové karty olympionika Mateja Tótha.

Na 15- metrovú trať budete môcť s bielou palicou vykročiť  okrem Banskej Bystrice aj mestách  Bratislava, Trnava, Nitra, Topoľčany, Trenčín, Žilina, Martin, Poprad, Prešov, Svidník a Košice. Dohľad nad regulárnosťou rekordu bude v každom meste zabezpečovať a svojím podpisom ho osvedčí známa osobnosť:

 • v bratislavskom OC Eurovea moderátor Patrik Herman
 • v trnavskej City aréne herec Boris Farkaš
 • v trenčianskom OC Max moderátor Michal Bujna
 • v nitrianskom OC Centro chodec Jozef Pribilinec
 • na Ulici 17. novembra v Topoľčanoch sa komisár hľadá
 • v banskobystrickom Europa SC chodci Mária Gáliková a Roman Benčík
 • v žilinskom OC Aupark Imre Valášek, športový riaditeľ a hokejisti MsHK Žilina
 • na martinskom Divadelnom námestí majsterka sveta vo fitness Katarína Tomášová
 • na popradskom Námestí sv. Egídia primátor Jozef Švagerko
 • na prešovskej Hlavnej ulici riaditeľ Dopravného podniku mesta Peter Janus
 • na svidníckej Centrálnej ulici primátor Ján Holodňák
 • v košickom OC Aupark sa komisár hľadá

O Bielej pastelke

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá vďaka pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života.

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska, organizátor verejnej zbierky Biela pastelka, je občianske združenie, ktorého členmi sú ľudia so zrakovým postihnutím, ich priatelia a príbuzní i rodičia nevidiacich a slabozrakých detí. Má 4 183 členov združených v 67 základných organizáciách. Svoje služby, poradenstvo a aktivity poskytuje klientom bezplatne. Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska bola založená 7. apríla 1990.

Výsledky budú vyhlásené o 18.00 h v Nitre a ich regulárnosť potvrdí ambasádor Bielej pastelky 2016, zlatý olympionik Matej Tóth a Igor Svítok zo Slovenskej knihy rekordov

ek, biela pastelka

Pozri tiež

14. ročník verejnej zbierky Biela pastelka

Únia nevidiacich a slabozrakých Slovenska (ÚNSS) organizuje už 14. ročník verejnej zbierky s názvom Biela …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *