Reakcia prezidenta organizačného výboru EYOF 2022 Banská Bystrica a primátora mesta Banská Bystrica

Reakcia prezidenta organizačného výboru EYOF 2022 Banská Bystrica a primátora mesta Banská Bystrica Jána Noska na poslanecký prieskum výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport.

„Podporu zo strany poslancov Výboru  NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport, ktorí sa snažia pomôcť so zviditeľnením najväčšieho medzinárodného mládežníckeho podujatia EYOF 2022, vnímame pozitívne.

Na druhej strane je potrebné vnímať aj časový faktor. S ministerstvom financií SR komunikujeme na úrovni štátneho tajomníka veľmi intenzívne od júna 2020. Komunikácia prebieha aj s Útvarom hodnota za peniaze, ktorému sme predložili všetky potrebné dokumenty a rozpočty plánovaných investičných zámerov nevyhnutných pre zorganizovanie najväčšieho medzinárodného Európskeho olympijského festivalu mládeže EYOF 2022. Dostali sme prísľub, že celý materiál bude predložený na rokovanie vlády SR dňa 23. septembra.

Odkladanie prijatia nových uznesení nám skracuje čas nevyhnutný na plánované aktivity a prípravu projektových dokumentácií jednotlivých investičných zámerov a pod., čo môže organizáciu EYOF komplikovať. Treba si uvedomiť, že organizátori predchádzajúcich ročníkov EYOF mali na prípravu tak veľkého podujatia päť rokov. Mestu Banská Bystrica ostáva už len minimálny čas. Preto by sme uvítali, ak by sa poslanecký prieskum Výboru NR SR pre vzdelávanie, vedu, mládež a šport uskutočnil v čo najkratšom čase, tzn. v priebehu budúceho týždňa.

Zároveň by sme uvítali, ak by bola z Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR alebo z Ministerstva financií SR vyčlenená osoba poverená na intenzívnu komunikáciu  s organizačným výborom EYOF. Radi by sme zdôraznili, že v záujme transparentnosti sme rezortu financií počas našich niekoľkých rokovaní ponúkli miesto plnohodnotného člena v organizačnom výbore alebo dozornej rade EYOF, ktorý by mal prehľad o všetkých finančných tokoch počas príprav najväčšieho mládežníckeho medzinárodného podujatia EYOF 2022. Naša ponuka naďalej trvá.“

zdroj a foto: EYOF 2022 Banská Bystrica, Peter Pašuth

Pozri tiež

Banská Bystrica je pripravená zorganizovať EYOF 2022, žiada vládu o rozhodnutie

Dnes sa vo Veľkej sieni Mestského úradu v Banskej Bystrici uskutočnil poslanecký prieskum členov Výboru NR …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *