Sagan o výhrach: „Keby mi to povedali pred Tour, neveril by som“

Peter Sagan má na Tour de France vynikajúcu formu. V pondelok si pripísal už tretie tohtoročné etapové víťazstvo a vyrovnal tak svoje maximum z premiérovej účasti na legendárnych pretekoch v roku 2012.

Dvadsaťšesťročný jazdec stajne Tinkoff ich tak má na konte celkovo už sedem. Navyše, opäť zvýšil svoj náskok na čele bodovacej súťaže a vyzerá to tak, že o piaty zelený dres v rade môže prísť už len v prípade nejakého pádu či iného nešťastia. V prípade úspešnej obhajoby sa osamostatní na druhom mieste historických tabuliek za legendárnym Nemcom Erikom Zabelom, ktorý ho získal šesťkrát.

„Som veľmi rád, ak by mi niekto povedal pred začiatkom Tour, čo tu dokážem, tak by som mu neveril. Najmä po dvoch rokoch, keď som nevyhral ani jednu etapu. Môj najväčší cieľ je stále zelený dres. Som rád, že ho mám a budem rád, ak v ňom vydržím až do Paríža,“ Saganove slová sprostredkoval jeho mediálny manažér Matej Vyšňa.

Sagan triumfoval v 2., 11. a v pondelok aj v 16. etape, keď v dramatickom špurte zdolal Nóra Alexandra Kristoffa len o pár centimetrov.

„Som veľmi rád, chcem sa poďakovať celému tímu, ktorý ma ťahal. Dnes bol dlhý a ťažký deň a hlavne bolo dosť teplo. Som veľmi rád, že sa mi to podarilo. Veľakrát som prehral o galusku, dnes som tak vyhral. Takže šťastie sa mi trošku vracia,“ pokračoval.

V cieli ho povzbudzovala početná skupina slovenských fanúšikov.

„Je tu veľa Slovákov, čo ma teší a myslím si, že mám najväčší fanklub na Tour.“

V utorok je na programe druhý voľný deň v Berne, po ňom už prídu na rad Alpy.

„Dnes som sa cítil tak, ako po druhom týždni na Tour, už pomaly ideme do toho tretieho. Musím povedať, že ku koncu sa mi išlo lepšie ako na začiatku,“ dodal Sagan.

tasr

Pozri tiež

Peter Sagan víťazne aj na kritériu v belgickom Roeselare

Slovenský cyklista Peter Sagan triumfoval na kritériu v belgickom meste Roeselare. Trojnásobný majster sveta dosiahol …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *