Sagan tretíkrát druhý: „Neviem,čo sa to stalo na poslednom kopci“

Slovenský cyklista Peter Sagan obsadil v utorňajšej 3. etape pretekov Okolo Kalifornie opäť druhé miesto a zopakoval tak umiestnenie z predchádzajúcich dvoch etáp. Po úspešnom záverečnom úniku sa v tretej horskej etape v okolí San Jose tešil z triumfu Lotyš Tom Skujinš z tímu Hincapie.
Sagan v predchádzajúcich dvoch etapách vždy v záverečnom špurte nestačil na Brita Marka Cavendisha z tímu Etixx – Quick-Step. Tentoraz priviedol na poste lídra do cieľa skupinu za víťazom, keď prešpurtoval Francúza Juliana Alaphilippeho (Etixx-Quick Step). V celkovom hodnotení sa dostal na post lídra práve Lotyš Skujinš, ktorý má pred druhým Saganom náskok 32 sekúnd.

„Prial som si, aby niekto išiel so mnou, pretože som skutočne trpel. V tomto veternom počasí som umieral. Ale je to veľké víťazstvo. Aj pre tím. Minulý rok oddielový kolega Robin Carpenter tiež vyhral jednu etapu,“ citovala agentúra AP víťaza.

Sagan má na konte jedenásť etapových triumfov na Okolo Kalifornia, na ďalší si ale stále musí počkať.

„Na prvom kopci to bolo OK, ale na tom poslednom ani neviem, čo sa stalo. Pokúšal som sa odovzdať to najlepšie, čo bolo vo mne a podarilo sa mi aspoň vyhrať špurt skupiny. Dnes to bola dobrá etapa pre mňa. Kontrolovali sme od začiatku preteky. Akurát do úniku ušla skupina a pretekár, ktorý vyhral, nás prekvapil. Urobili sme všetko preto, aby sme ho zišli, ale vo finále to už bolo nemožné. Škoda. Nakoniec z toho bolo pre mňa ďalšie druhé miesto,“ povedal Slovák.

Saganov oddielový kolega Michael Kolář etapu nedokončil, ďalší Slovák Martin Velits obsadil 122. pozíciu.

Pozri tiež

Veľkolepé oslavy salašníctva a ovčiarstva sa konali po roku opäť na Salaši Zbojská

Na Salaši Zbojská sme v rámci podujatia ,,Deň valaskej kultúry a sviatok ovčiarsky“ oslávili tradície …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *