Sagana doviedla na vrchol Tiňkovova kritika, odvtedy má výsledky

Kritický postoj Olega Tiňkova pomohol Petrovi Saganovi dostať sa na vrchol.

Majiteľ cyklistickej stajne Tinkoff priznal, že na slovenského špurtéra vlani na jar výrazne pritlačil, následne Sagan vyhral preteky Okolo Kalifornie a začala sa jeho úspešná séria trvajúca dodnes. Aj v rozhovore pre cyclingnews.com ruský biznismen potvrdil, že budúcim zamestnávateľom jeho zverenca bude tím Bora.

Po Saganovom prestupe z Cannondale do vtedajšieho Tinkoff-Saxo sa od Slováka veľa očakávalo. Svoju pozíciu síce potvrdil až po čase, no v súčasnosti sa nachádza na kariérnom výslní a na prebiehajúcej Tour si vyjazdil už piaty zelený dres pre víťaza bodovacej súťaže. „Verím, že Sagan je v súčasnosti najlepším cyklistom v pelotóne. Je jednoducho dobrý,“ uviedol Tiňkov.

Keďže ruský podnikateľ v profesionálnej cyklistike končí, okolo Saganovej budúcnosti je v týchto dňoch rušno. Od začiatku júla sa jeho meno spája s prestupom do stajne Bora-Argon, čo tento týždeň potvrdil aj Tiňkov.

„Viem, že podpísal s Borou. S radosťou budem sledovať Petrove výkony v televízii alebo na internete. Ak by sa mi podarilo prísť na preteky, dúfam, že sa nebude zdráhať odfotiť sa so mnou, keď príde pred tímový autobus,“ dodal Tiňkov. V jeho tíme údajne zarábal 5 miliónov eur ročne, no nový zamestnávateľ mu dal zaručene viac.

„Podľa mojich informácií áno. Je to biznis a viem, že dostal viac. Viem to číslo, ale nebudem ho prezrádzať. Isté je, že podpísal zmluvu na oveľa viac peňazí, ako som mu dával ja. To je fakt.“

Tohtoročnými výkonmi na Tour de France pobláznil Sagan cyklistický svet. Do piatku vyhral tri etapy a suverénne ovládol bodovaciu súťaž. Jeho najväčší konkurenti sa dokonca pred časom vyjadrili, že v boji o zelený dres ho nie je možné zdolať. Slovenský šprintér má za sebou silný tím, no vôbec v ňom nemal na ružiach ustlané. Minulá jar Saganovi v novom drese absolútne nevyšla, na čo mal Tiňkov kritický pohľad.

„Skritizoval som ho a začal víťaziť. Vyhral preteky Okolo Kalifornie a na Tour bol opäť fantastický so zeleným dresom. Ovládol niekoľko ďalších etáp a stal sa svetovým šampiónom. A odvtedy nie je s ním žiadny problém. Stále verím, že na začiatku jeho kvalitných výsledkov bola práve moja kritika,“ dodal Tiňkov.

tasr

Pozri tiež

Plavecký BANSKÁ BYSTRICA CUP sa v roku 2024 neuskutoční

Banskobystrický pohár, jeden z najväčších plaveckých mítingov na Slovensku býval zaradený do kalendárov svetovej ako aj …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *