SAZ PRIPRAVIL PRE ŽIACKE KATEGÓRIE VIRTUÁLNE PRETEKY, CHLAPCI AJ DIEVČATÁ MÔŽU SÚŤAŽIŤ NA DIAĽKU

Keďže koronavírusová pandémia je na ústupe a uvoľňujú sa aj prísne bezpečnostné a hygienické opatrenia, atletika začína na Slovensku ožívať. Po diskárskom on-line dueli medzi vranovskými súrodencami Baranovcami a nitrianskymi talentmi Kováčom a  Gregušom, ktorý sa uskutoční v pondelok 11. mája, sa od rovnakého dátumu začne celoslovenská virtuálna súťaž pre staršie a mladšie žiactvo registrované v SAZ.

Komisia mládeže SAZ v spolupráci s Marcom Adrienom Drozdom zo súťažného oddelenia pripravili virtuálne preteky na diaľku pre žiakov do 15 rokov.

„Cieľ súťaže je motivovať deti k tréningom aj v období bez oficiálnych štadiónových súťaží, porovnanie a otestovanie ich výkonnosti,“

 objasňuje  koordinátor súťaže.

Virtuálne preteky sa začnú v pondelok 11. mája a potrvajú do 22. mája. Súťaží sa na ováloch a sektorov jednotlivých kluboch  v  štyroch disciplínach: 60 m, 600 m, skok do diaľky, vrh guľou (3 alebo 4 kg náčinie). Samozrejme, musia byť dodržané prísne hygienické opatrenia v súlade s Usmernením ÚVZ SR týkajúcim sa prevádzky vonkajších športovísk pre bezkontaktný šport.

Čo to znamená v praxi?

„V jednej disciplíne súťaží súčasne maximálne päť pretekárov, je nutné dodržiavať dvojmetrové odstupy medzi osobami, musia byť dostupné dezinfekčné prostriedky, na 60 m atléti využívajú dráhy tak, aby medzi dvoma pretekármi bola vždy jedna voľná, vo vrhu guľou sa vykoná dezinfekcia náčinia po každom pretekárovi,“

vymenúva niektoré opatrenia Marco Adrien Drozda.

Každý atlét môže počas celého obdobia súťaže (11. – 22. 5.) štartovať vo všetkých disciplínach, do výsledkov sa mu však započítava v každej disciplíne len najhodnotnejší výkon a ten zašle oddiel do 24. 5. koordinátorovi virtuálnej súťaže. Prví traja v každej disciplíne získajú vecné ceny.

Po prvej aktuálnej virtuálnej súťaži bude nasledovať ďalšia, s inými disciplínami a aktualizovanými pravidlami na základe pravdepodobných nových nariadení vlády a krízového štábu SR. Viac informácií a propozície nájdete na webe SAZ www.atletika.sk v sekcii Preteky – Kalendár alebo v sekcii Dokumenty – Športovo-technická komisia – Virtuálna súťaž.

Gabriel Bogdány, foto: -red-

Pozri tiež

12. ročník Žiackej chodeckej ligy vyhrala základná škola Radvanská

V meste pod Urpínom sa  11. mája 2023 uskutočnilo finále  16. ročníka, päť kolovej súťaže …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *