ŠK Makroteam Žilina – MIBA Ridop Banská Bystrica 1:5 (0:3)

Tretie kolo sezóny sme odohrali v Žiline proti domácemu Makroteamu, ktorý disponuje veľmi mladým kádrom zloženým z prevažne juniorských reprezentantov do 19, či dokonca do 17 rokov.

V našom tíme sa prvýkrát predstavil aj bývalý hráč Makroteamu a MŠK Žilina, reprezentant Marián Hudek. Práve naša nová posila skórovala už v tretej minúte po prihrávke Rafanidesa a následne aj v siedmej, keď asistoval Čief. Až v treťom zápase sezóny sme prvýkrát viedli o dva góly, čo výrazne pridalo na našej pohode. Chalani dobre kombinovali, vytvárali si množstvo šancí, no do polčasu skóroval už len Belaník, ktorý zachytil rozohrávku súpera a nekompromisne zvýšil na rozdiel troch gólov. Súper hrozil prevažne len z brejkových situácii, ktoré s pokojom riešil v našej bráne Mičuda.

V druhom polčas sa obraz hry nezmenil, tlačili sme na súpera už od ich rozohrávky, dostávali ho pod tlak a na palubovke sme dominovali. V 26. minúte však súper skóroval, keď v šestke domáci Krško vyhral súboj s Mičudom a hlavičkou skóroval. Náš brankár však už o minútu svoju chybu napravil, keď vyviezol loptu až k súperovej bráne, zakombinoval s Belaníkom a ten druhýkrát v zápase prekonal domáceho Košúta. O päť minút neskôr zavŕšil svoj hattrick Belaník, ktorý skóroval aj po rohovom kope Kyjovského a potvrdil, že mu sedí Žilinská hala, v ktorej odohral niekoľko sezón za Žilinské kluby. Do konca zápasu sme si vytvorili ešte niekoľko príležitostí, no čisté šance Rafanidesa, Vajdu, Kyjovského i Tužinského ostali nevyužité. Napriek jasnému víťazstvu a hernej prevahe treba pochváliť aj domáci mladučký tím, ktorý sa nevzdával a snažil sa hrať futsal až do konca zápasu.

Vyjadrenie trénera Majlinga:

„Tretí zápas sezóny bol pre nás veľmi dôležitý. Po dvoch divokých zápasoch s remízovými výsledkami sme tentokrát chceli potvrdiť našu kvalitu, zvlášť, keď sa nám podarilo získať ďalšiu posilu Mariána Hudeka. Hoci nám vypadol zo zostavy Konder, chalani od úvodu stretnutia herne dominovali a konečne pridali aj góly. Napriek tomu, že strelecká efektivita bola na našej strane len u bývalých Žilinčanov Hudeka a Belaníka, musím pochváliť všetkých hráčov za prístup k zápasu a nasadenie počas celého stretnutia. Na predvedenom výkone môžeme stavať do ťažkých zápasov, ktoré nás čakajú v najbližších kolách.“

V štvrtom kole budeme hrať opäť vonku a to v piatok 08.10.2021 v Bratislave proti zatiaľ druhému tímu tabuľky 4FSC FTVŠ UK Bratislava. Doma sa predstavíme až v piatom kole v piatok 15.10.2021 na Štiavničkách o 20:00 proti Leviciam.

Záznam stretnutia: https://sportnet.sme.sk/futbalnet/z/slovensky-futsal/zapas/614810/videozaznam/

  • Góly MIBA Ridop: Belaník 3, Hudek 2
  • Zostava MIBA Ridop: Mičuda, Pecho – Čief, Rafanides, Hudek, Kyjovský, Belaník, Vajda, Tužinský, Kaľavský
Zdroj: MIBA Banská Bystrica

Pozri tiež

Cenu za teplo a elektrickú energiu neplatí len spotrebiteľ, ale aj životné prostredie

Od počiatkov priemyselnej éry budujeme siete a zariadenia, ktoré nám dodávajú energiu spaľovaním fosílnych palív. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *