Slovan v Oravskom Veselom vypredal 13-násobne kapacitu štadióna

Jednou z najväčších športových udalostí na Orave bol nepochybne duel 3. kola Slovenského pohára medzi štvrtoligovým Oravským Veselým a vicemajstrom Slovenska Slovanom Bratislava (1:6).

Belasí si za posledné roky už viac-menej zvykli, že v domácom prostredí sa na divácku podporu spoliehať nemôžu. O tú sa však pre zmenu môžu oprieť na ihriskách súperov. Predsa len Slovan je všade na Slovensku obrovský pojem i lákadlo a ak sa jeho hráči predstavia v ktorejkoľvek dedine či mestečku z nižších súťaží, ide prakticky vždy o veľkolepý futbalový sviatok.

Tak tomu bolo aj v utorok v Oravskom Veselom. Do dedinky v okrese Námestovo, ktorá má podľa posledných štatistických údajov 2891 obyvateľov a kapacitu futbalového štadióna 217 miest, bolo na zápas domáceho tímu s bratislavským Slovanom zvedavých 2961 párov očí. A to predstavuje viac než trinásťnásobne väčšie číslo, ako sa oficiálne do oravského futbalového stánku zmestí. Nečudo, belasí majú odjakživa na Orave silnú fanúšikovskú základňu, a tak jeho súčasní hráči museli po pohárovom súboji plniť prosby divákov o spoločné fotografie či autogramy.

„Páči sa mi, aký divácky záujem sme tu vyvolali. V Oravskom Veselom sú milí ľudia a bolo vidieť, že futbal majú radi a rozumejú mu. Bolo skutočne príjemné hrať v tomto prostredí,“povedal bezprostredne po pohárovom zápase holandský legionár v belasom drese Lesley de Sa, ktorý sa na vysokom víťazstve hostí 6:1 podieľal dvomi gólmi.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Mestská Dukla pod Urpínom poriadne vyšibala trebišovský Slavoj

Zo strany MFK Dukla to napriek jej víťazstvu nebol oslňujúci futbal, hoci za aprílového vetríka, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *