SOV schválil výpravu do Ria, vlajkonosičkou Barteková

Slovenský olympijský výbor (SOV) v piatok na svojom 50. valnom zhromaždení schválil zloženie výpravy na olympijské hry 2016 do Ria de Janeiro (5.-21. augusta). Slovensko bude v Brazílii reprezentovať minimálne 52 športovcov v 14 odvetviach, pričom ešte ďalší môžu získať miestenky.

V hre sú ešte ďalší atléti, ktorých kvalifikačný proces sa končí až 11. júla a do 14. sa budú prerozdeľovať voľné miestenky. Šancu majú aj siedmi plavci s B-limitmi, o ich zaradení na hry by mala rozhodnúť Medzinárodná plavecká federácia v príbehu piatka. Vedenie SOV tak má možnosť ešte dodatočne schváliť ďalších členov výpravy. Menovité prihlášky odošle organizátorom 18. júla, pričom o päť dní neskôr sa športovci zídu na Bratislavskom hrade, kde zložia sľub do rúk prezidenta SR Andreja Kisku. O ten sa postarajú strelec Erik Varga a lukostrelkyňa Alexandra Longová.

Po sľube sa budú športovci aj s realizačnými tímami už postupne presúvať do dejiska hier. Vlajkonosičkou výpravy na slávnostnom otváracom ceremoniáli na štadióne Maracana bude strelkyňa Danka Barteková.

Zoznam slovenských športovcov, ktorých účasť na OH 2016 v Riu de Janeiro schválilo 50. VZ SOV (52):

ATLETIKA (16): Lucia Hrivnák Klocová (800 m), Katarína Berešová (maratón), Dana Velďáková (trojskok), Martina Hrašnová (kladivo), Mária Gáliková, Mária Czaková (obe 20 km chôdza), Iveta Putalová (400 m), Jana Velďáková (diaľka), Anton Kučmín (20km chôdza), Jozef Repčík (800 m), Matúš Bubeník (výška), Matej Tóth (20 a 50 km chôdza), Martin Tišťan a Dušan Majdán (obaja 50 km chôdza), Marcel Lomnický (kladivo), Martin Kučera (400 m prek.)

RÝCHLOSTNÁ KANOISTIKA (7): Denis Myšák, Erik Vlček, Juraj Tarr, Tibor Linka (K4 na 1000 m), Vlček, Tarr (K2 na 1000 m), Peter Gelle (K1 na 1000 m), Martina Kohlová (K1 500 m, K1 200 m), v C1 na 1000 m a 200 m sa ešte rozhodne (Matej Rusnák/Vincent Farkaš)

VODNÝ SLALOM (5): Matej Beňuš (C1), Jana Dukátová (K1), Jakub Grigar (K1), Ladislav a Peter Škantárovci (C2)

STRELECTVO (5): Erik Varga (trap), Juraj Tužinský a Pavol Kopp (ľubovoľná pištoľ a vzduchová pištoľ), Danka Barteková (skeet), Marián Kovačócy (trap – namiesto Zuzany Rehák-Štefečekovej, ktorá je na materskej dovolenke)

TENIS (4): Dominika Cibulková, Anna Karolína Schmiedlová (obe dvojhra, štvorhra), Martin Kližan (dvojhra, štvorhra), Andrej Martin (štvorhra)

PLÁVANIE (3): Katarína Listopadová (100 m motýlik, 100 m znak), Tomáš Klobučník (100 m prsia), Richard Nagy (400 m pol. pr., 1500 m v.sp., 10 km diaľkové plávanie)

STOLNÝ TENIS (3): Wang Jang, Barbora Ódorová, Barbora Balážová

 SYNCHRONIZOVANÉ PLÁVANIE (2): Naďa Daabousová, Jana Labáthová (dvojcie)

LUKOSTREĽBA (2): Boris Baláž, Alexandra Longová

CESTNÁ CYKLISTIKA (1): Patrik Tybor (preteky s hromadným štartom)

HORSKÁ CYKLISTIKA (1): Peter Sagan (cross country)

ŠPORTOVÁ GYMNASTIKA (1): Barbora Mokošová (viacboj)

TRIATLON (1): Richard Varga

VZPIERANIE (1): Ondrej Kružel (nad 105 kg)

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

MOV schválil päť nových športov, na OH 2020 v Tokiu bude aj karate

Na OH 2020 v japonskom Tokiu bude mať premiéru päť nových športových odvetví. Medzinárodný olympijský …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *