Spevák v Afrike

Nádejný slovenský reprezentant v chôdzi Patrik Spevák sa v súčasnosti pripravuje pod africkým slnkom. Spolu zo svojimi kolegami z reprezentácie absolvuje mesačné sústredenie vo vysokohorskom podnebí najväčšieho mesta Južnej Afriky Johanesburgu.

„Sústredenie sme bohužiaľ nezačali najlepšie. Patrik prišiel do JAR zranený. Dúfali sme, že jeho zranenie sa rýchlo vylieči, ale nakoniec samotná liečba trvala dlho. Veľmi nám pomohol fyzioterapeut z Dukly Banská Bystrica Marek Vrba, ktorý je tu s nami, lieky naordinované od doktora Cabana a čas. Patrik sa plne venoval regenerácii a alternatívnej športovej príprave. Okrem tréningu sme mali možnosť navštíviť miestneho reprezentačného trénera chôdze, ktorý nás pozval na obed, či stráviť pol dňa na Safari,“ krátko priblížil pobyt Patrikov tréner Roman Benčík.

„ Patrik už postupne pridáva aj chodecké kroky. Zdá sa, že zranenie odznelo a chlapec bude môcť čoskoro naplno trénovať.“

Vysokohorské sústredenie v teple v nadmorskej výške 1 700 metrov je súčasťou prípravy na novú sezónu.

„Radi by sme štartovali hneď v Dudinciach 21. marca kde by mal Paťo absolvovať test vytrvalosti v rámci MSR v chôdzi na 50 km, ale rozhodnutie padne až v týždni pretekov. Zranenie trvalo dlho a nechceme nič uponáhľať. Dúfam, že Patrik bude 100% pripravený na 11. apríla kedy sa budú konať majstrovstvá Slovenska v chôdzi na 20km, kde smerujeme naše úsilie,“ dodal hlavný tréner našej reprezentácie.

(Roman Benčík)

Pozri tiež

Majstrovstvá sveta v letnom biatlone aj s medzinárodnými televíznymi prenosmi

V dňoch 23. – 24.05. 2023 sa uskutočnila v Osrblí inšpekcia Medzinárodnej biatlonovej únie a zároveň aj inšpekcia …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *