Štyri chodecké tréningové skupiny naberajú kilometre pod tatranskými končiarmi

Kým mnohí naši špičkoví atléti využívajú na zimnú prípravu slnečné počasie na Kanárskych ostrovoch alebo na Malte, veľká skupina slovenských chodeckých reprezentantov v rôznych vekových kategóriách naberá kilometre vo Vysokých Tatrách.

Na Štrbskom Plese v penzióne Litvor, ktorý už vyše 15 rokov slúži ako základňa našim chodcom pre tréningové kempy, našlo svoj prechodný domov 16 pretekárov zo štyroch tréningových skupín.

“Počasie nám praje, a keďže Tatry sú nezvyčajne prázdne, je to aj na cestách a chodníkoch bezpečnejšie ako v minulosti. Na sústredenia do našich veľhôr chodím už 25 rokov, ale takéto prázdne Vysoké Tatry som ešte nezažil,” podotkol nitriansky kouč Mečiar.

Pod štítmi slovenských veľhôr sa pripravujú Dominik Černý, Hana Burzalová, Klaudia Žárska, Ema Hačundová, Patrik Nemčok a Michal Duda zo skupiny koučov Ľuboša Machníka a Romana Benčíka, trojica nádejí trénera Petra Mečiara – Daniel Kováč, Paulína Avenová a Terézia Kurucová. Martinský kouč Pavol Zemko si priviedol 8-člennú parti na čele s Ivanou Dudovou, Tomášom Mencelom a Adamom Nosáľom.

Tatranské podmienky využíva aj talentovaný slovenský žiacky rekordér na 3000 m Jakub Bátovský ( aj s klubovým kolegom Filipom Krestiankom), ktorého trénuje chodecká legenda Juraj Benčík za asistencie otca Miloša (bývaého olympionika).

Nádejní slovenskí chodci na sústredení na Štrbskom Plese, Dominik Černý a Hana Burzalová si vyskúšali aj bežky.

„Paula  a Terka sú v Tatrách už mesiac, Dano sa k nim pripojil uplynulý víkend. Ostávame ešte do nedele,“

skonštatoval Peter Mečiar. Aj ďalší nádejní chodci, z ktorých sú mnohí adepti štartu na budúcoročných vrcholných podujatiach, budú na sústredení zväčša do 20. decembra.

“V decembri sa na Štrbskom Plese schádza vždy veľa chodcov, absolvujú prvý väčší blok objemovej prípravy. Všetci, ktorí sa tu teraz pripravujú, sú plní elánu a odhodlaní zlepšovať sa.  Keďže na budúci rok budú juniorské MS, ME do 18 aj 23 rokov, majú veľkú motiváciu na sebe pracovať,”

poznamenal nitriansky chodecký kouč.

 

Na tréningovom kempe na Štrbskom Plese sú aj poprední slovenskí bežci, súrodenci Peter (líder slovenských tabuliek 2020 na 1500 m) a Michal Kováčovci, zverenci Štefana Mereša.

 

 

 

(GB), redakčne upravené , FOTO SAZ, ek

Pozri tiež

Žiacka chodecká liga ide do finále

V meste pod Urpínom sa  vo štvrtok 23. mája 2024 uskutoční finále Žiackej chodeckej ligy …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *