Súboj talentov Česka a Slovenska ovládol banskobystrický reprezentant Radomír Chovan

Vo štvrtok 17 marca sa konal v Prahe medzinárodný galavečer Heroes Gate 25. Hlavnú kartu HG 25 otváral očakávaný súboj dvoch 18 ročných talentov Českej a Slovenskej reprezentácie v MMA.

Vysoko favorizovaný domáci bojovník Tagir Machmudov nastupoval do zápasu proti reprezentantovi Slovenska a zároveň aj banskobystrického klubu Dracula Gym Radomírovi Chovanovi sebavedomo. V predzápasovom rozhovore uznal kvality súpera avšak predpokladal svoj dominantný výkon.

„ Soupeř má titul v K-1, je mistr Slovenska v Muaythai, je mistr Slovenska v MMA. Má hodně titulú, ale nemyslím si, že mi ten zápas bude dělat problém. Věřím si, bude to pre mně dobrý skalp, ukážu že sem tady jednička“.

Radomír Chovan ktorý je zároveň aj študent Strednej športovej školy v Banskej Bystrici špecializácia MMA je veľkým talentom Slovenského MMA. V januári tohto roku sa mal zúčastniť majstrovstiev sveta MMA ktoré sa konali v Abú Dhabí. Pozitívny test na Covid deň pred odletom však jeho sen o medaile zo svetového šampionátu predčasne ukončil.

Súboj dvoch veľkých talentov bol ukážkou technickej aj taktickej vyspelosti oboch zápasníkov. Vyrovnaný priebeh zápasu rozhodlo 3. kolo keď Rado Chovan dokázal presadzovať svoj boxing a tvrdým overhandom zasadil súperovi knockdown. Český reprezentant počas celého zápasu nedokázal Chovana vážnejšie ohroziť a tak bodový rozhodcovia rozhodli o výhre 2:1 na body pre Slovenského reprezentanta.

Radomír Chovan :

Zápas bol veľmi kvalitný aj vďaka súperovi. Za mňa sme zápas urobili veľmi kvalitný takže diváci si prišli na svoje. Taktika vyšla presne tak ako sme sa dohodli s trénermi. V rohu mi bol legendárny Dracula Moravčík takže som mal veľkú motiváciu sa ukázať. Som veľmi rád za príležitosť zápasiť na takom kvalitnom podujatí ako je Heroes Gate. Poďakovanie patrí celému tímu Dracula Gym.

Vladimír Moravčík ( tréner Radomíra Chovana ) :

Vedeli sme že nás čaká výzva v podaní kvalitného súpera. Do zápasu sme nastupovali bez strachu aj keď sme vedeli o jeho kvalitách. Zápas sme zvládli takticky  keď sme chceli bojovať hlavne v postoji kde sa nám podarilo dostať súpera aj do knockdownu. Na zemi sme mali dobrú kontrolu a súpera sme k ničomu nepúšťali. Ďakujem všetkým trénerom ktorí majú veľkú zásluhu na našich úspechoch. V MMA je to hlavne Richard Dobrotka ml., Richard Dobrotka st, Ján Šuniar a tiež Róbert Delič.

Vladimír Piperek ( manažér Dracula Gymu ) :

Do zápasu sme podľa českej strany nastupovali ako outsideri a párkrát mi prišlo že sa domáci až čudujú že sme ponuku na zápas s Machmudovom prijali. Našu účasť však trénerský tím dôkladne zvážil a rozhodol že Rado má dostatočné kvality uspieť proti tak kvalitnému súperovi. Mám fakt obrovskú radosť hlavne po tom čo Rado nemohol cestovať na majstrovstvá sveta kvôli Covidu. Je to príkladný športovec telom aj dušou čo každodenne dokazuje na tréningu aj v bežnom živote. Ten to výsledok nás len utvrdzuje v tom, že tréningový koncept MMA v našom klube je nastavený správne. Celé je to úspech tímu od dievčat na recepcii klubu až po samotného Vlada Moravčíka ako hlavného trénera Dracula Gymu. Poďakovanie patrí aj riaditeľovi Strednej športovej školy Jozefovi Smekalovi, ktorý nám umožňuje kvalitnú dvojfázovú prípravu a tiež Rada na zápas uvoľnil z vyučovanie keďže sme do Prahy cestovali už v stredu.

Vladimír Piperek,  foto : Czechfighters

Pozri tiež

Participatívny proces zameraný na obnovu mestského parku je ukončený, vyjadriť sa k nemu môže široká verejnosť

Cieľom participatívneho procesu bolo počas posledného polroka zvyšovať povedomie o histórii parku, informovať o limitoch z hľadiska …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *