TOHTOROČNÝ WINGS FOR LIFE WORLD RUNPOD PORILO AŽ 206728 ÚČASTNÍKOV Z CELÉHO SVETA

Je za nami ďalší úspešný ročník najväčšieho globálneho behu bez cieľovej čiary WingsForLifeWorld Run. Charitatívneho behu sa tento rok zúčastnilo až206 728 účastníkov z 192 krajín, čo je takmer až o 45 000 viac ako uplynulý rok.

Slovenská účasť bola pritom takmer dvojnásobná, so svojimi viac ako 2000 účastníkmi.Ako každý rok, opäť mali všetci bežci aj nebežci jediný míľnik a cieľ – spojiť sa a bežať pre tých, ktorí bežať nemôžu. Počas okrúhleho 10. ročníka behu sa bežcom a vozičkárom prostredníctvom svojich vstupných poplatkov a darov podarilo vyzbierať spolu až 5,8 milióna eur, čo je takmer o 1 milión viac v porovnaní s uplynulým rokom.  Celá suma pritom poputuje na výskum liečby poranenej miechya chrbtice nadácie WingsForLife.

Spolu sa svetovo odbehlo neuveriteľných 1 573221,08 kilometrov a účastníci zabehli v priemere 11,59km, kým ich nedobehol CatcherCar.

Všetky informácie týkajúce sa dnešného charitatívneho behu nájdete na www.wingsforlifeworldrun.com.

WINGS FOR LIFE WORLD RUN NA SLOVENSKU

Počet účastníkov sa v porovnaní s minulým rokom takmer zdvojnásobil! Desiateho ročníka WingsforLifeWorld Run sa totiž tento rok zúčastnilo celkovo viac ako 2000 Slovákov, pričom viac ako polovica sa zúčastnila jedného z organizovaných app-runov, ktoré sa tento rok konali v Bratislave, Senici, Piešťanoch, Banskej Bystrici, Žiline a Vysokých Tatrách.

„Behalo sa mi úplne super! Mal som síce po 25 kilometri slabú chvíľku, no zároveň po tom, ako ma CatcherCar dobehol, som si vravel, že by som tých 5 km ešte zvládol. Môj cieľ bol 50 km a to som zvládol, budúci rok idem na 60!“,

dodal Matej Hamran, ktorý virtuálnemu CatcherCar spomedzi mužov odolával na Slovensku najdlhšie, a odbehol až 50,23 kilometra. Matej tak prekonal svoj rekord z minulého ročníka, kedy sa na pomyselný stupienok víťazov postavil so svojimi 41,6 kilometrami. Prvenstvo v ženskej kategórii rovnako opäť ako minulý rok patrí bežkyni a trénerke Romane Komarňanskej s 39,28 km.

Preteky tradične podporili aj známe mená zo sveta slovenského športu a šoubiznisu.

„Všetci vieme, prečo sme dnes behali – za tých, ktorí nemôžu, a u mňa to istotne žiadne lámanie rekordov nebolo, sme tu pre dobrú vec, dnes som si šiel len po easy 5 km,“

okomentoval kreatívec Michal Yaksha Novotný.

„Dnes sa tu bežali a kráčali ľudia naozaj akéhokoľvek veku, od detí až po starších, a to skvele dotváralo celú atmosféru a podporilo samotnú myšlienku behu. Keď som v appke počula, koľko ľudí dnes naraz beží, mala som zimomriavky, jednoducho skvelé!“,

dodala moderátorka a televízna osobnosť Lenka Debnárová, ktorá spoločne s Marošom Molnárom sprevádzala účastníkov počas ich behu v appke.

„Nečakal som, že tu dnes bude spolu so mnou až toľko vozíčkarov, vau! Celé preteky vnímam veľmi pozitívne, určite sa vidíme aj o rok a verím, že ešte vo väčšom počte ako dnes!“

doplnil sit-down komik Bekim, ktorý sa behu zúčastnil aj so svojou posádkou vozíčkarov z REWALK centra.

NOVÉ PREKONANÉ REKORDY

Globálnymi šampiónmi sa stali v ženskej kategórii Poľka Kasia Szkoda, s odbehnutými  55,07 km, a v mužskej kategórii Japonec Jo Fukuda s fantastickými 69,01 km, ktorý svoj minuloročný rekord prekonal takmer o 5 kilometrov.

Zmeškali ste? Nevadí! Stiahnite si appku a nastavte notifikácie, vďaka ktorým budete ako prvý vedieť o spustení registrácie na ďalší ročník WingsForLifeWorld Run! Vidíme sa?

Pre čo najčerstvejšie informácie o behusledujte WingsForLifeWorld Run na InstagarmeFacebooku.

Daniela Kianicova, foto : Filip Nagy | Red Bull Content Pool

Pozri tiež

Medzinárodné krňačkové preteky –  5. ročník o Veľkú cenu Jasnej

Dňa 24. februára 2024 sa uskutoční už 5. ročník o Veľkú cenu Jasnej v medzinárodných …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *