TRETÍ DIEL SÉRIE BEHAJ LESMI BUDE SÚČASŤ BEŽECKÉHO POHÁRA SAZ 2021

Slovenský atletický zväz (SAZ) sa dohodol na spolupráci s organizátormi bežeckej série Behaj lesmi, ktorá po úspešnej expanzii v Česku dorazila v tomto roku prvý raz aj na Slovensko vo forme trojdielneho seriálu.

Práve tretie pokračovanie série 21. augusta 2021 s názvom Behaj lesmi Štiavnické vrchy s centrom pretekov v Hornej Rovni, miestnej časti obce Štiavnické Bane, pribudne do predbežne 9-dielneho seriálu Bežeckého pohára SAZ. Trať, na ktorej sa budú udeľovať body do 4. kola BP SAZ 2021, je 12-kilometrová. Okrem nej sa súťaží aj na 22 km, ale mimo bodovania do pohára.

Všetci členovia SAZ, ktorí sa do 18. augusta 2021 zaregistrujú cez web SAZ na 12-kilometrovú trať, budú mať štartovné na podujatí zdarma. Stačí sa do spomenutého dátumu prihlásiť na tomto registračnom linku SAZ:

https://statistika.atletika.sk/prihlaska/Account/LogOn?id=2500&idGroup=0

Členovia SAZ, ktorí sa na tretie podujatie seriálu Behaj lesmi v súťaži na 12 km prihlásili už dávnejšie a majú záujem zapojiť sa aj do 4. kola BP SAZ 2021, sa musia ešte dodatočne prihlásiť cez vyššie uvedený registračný link na webe SAZ. Len po splnení tejto podmienky budú figurovať v hodnotení 4. kola BP SAZ 2021.

Pre bežcov, členov SAZ, ktorí si chcú vyskúšať sily na 22-kilometrovej trati, alebo na VoltaRun na 5 km, prípadne v detských behoch na 500 m a 1 km, ponúkajú organizátori pretekov Behaj lesmi Štiavnické vrchy 50-percentnú zľavu na štartovnom. Pred prihlásením cez prihlasovací portál organizátora https://sportid.online/sk/lp_behajlesmi/p34 je potrebné vyžiadať si mailom na SAZ zľavový kód na adresách drozda@atletika.sk alebo detskaatletika@atletika.sk. Aj tu je potrebné prihlásiť sa do 18. augusta 2021.

Bežci, členovia SAZ, ktorí sa na niektorú z disciplín (12 alebo 22 km) tretieho podujatie seriálu Behaj lesmi prihlásili už dávnejšie, získajú ako kompenzáciu poukaz (voucher) na bezplatné štartovné na niektorom z budúcoročných dielov seriálu.

Všetko o seriáli Behaj lesmi nájdete na webe podujatia: https://behajlesmi.sk/

Všetko o 3. kole seriálu Behaj lesmi nájdete na tomto linku: https://behajlesmi.sk/behaj-lesmi-stiavnicke-vrchy/r2

V Česku populárna séria Behaj lesmi sa koná na Slovensku prvý raz. Prvé preteky trojdielneho seriálu sa uskutočnili 19. júna na Devíne (Behaj lesmi Devín – 13 a 20 km), druhé kolo 17. júla v Hrabove (Behaj lesmi Veľká Fatra – 12 a 18 km). Behaj lesmi je séria troch pretekov v prírode, ktorá láka bežcov na trasy z 80 percent na mäkkom povrchu a stopercentne na čerstvom vzduchu.

Účastníci sa s Behaj lesmi pozrú do unikátnych lokalít na najkrajších miestach Slovenskej republiky. Preteky ponúkajú vždy kratšiu trať s dĺžkou  okolo 10 kilometrov a dlhšiu, približne 20-kilometrovú. Súčasť podujatia je aj VoltaRun, ktorý meria okolo 5 kilometrov. Samozrejmosťou sú detské preteky Dr. Max či tímové súťaže.

Atletika.sk, FOTO: BEHAJ LESMI ŠTIAVNICKÉ VRCHY

Pozri tiež

Letná ponuka organizovaných výletov na Horehroní nebola nikdy pestrejšia

Dlho očakávané letné prázdniny, najmä zo strany žiakov a študentov, sú v plnom prúde a spolu s nimi sa …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *