Tvrdí chlapci sú späť – nová sezóna Amerického futbalu

Aj tento rok sa v športe udialo nezvyčajné spojenie. Tím DAEMONS Banská Bystrica sa opäť spojil so susedným tímom Zvolen Patriots, aby vytvorili silný celok so širšou základňou.

V studený nedeľný večer sa hralo pod umelým osvetlením na vedľajšom ihrisku banskobystrickej Dukly. Zvolen Patriots  vo svojom úvodnom zápase postavili proti súperovi zo Žiliny. Oba tímy minulú sezónu na domácej pôde nezaváhali a preto sa očakával vyrovnaný súboj. Druhý duel prvého kola SFL 2016 priniesol víťazstvo domácim.

Zvolen Patriots – Žilina Warriors 20:6

Prvý dôležitý krok k postupu do play-off Patrioti zvládli aj keď s hrou neboli úplne spokojní. Do polčasu bol súboj vyrovnaný a domáci viedli o jediný bod 7:6. V druhej časti sa hosťom nepodarilo bodovať a súboj sa napokon skončil výsledkom 20:6. Víťazstvo sa počíta, ale množstvo chýb, ktoré sa v zápase vyskytli je výzvou do ďalších bojov o postup. Veríme, že z náročnej série zápasov si chlapci zo Zvolena a Banskej Bystrice donesú čo najviac bodov. Najbližšie ich totiž čakajú až tri zápasy na súperových ihriskách a doma ich môžeme vidieť až 5.júna  práve proti Nitre, do ktorej cestujú už túto nedeľu.

Najbližšie zápasy :

  • 1.5.2016   Nitra Knights – Zvolen Patriots
  • 14.5.2016   Cassovia Steelers – Zvolen Patriots
  • 21.5.2016   Žilina Warriors – Zvolen Patriots
  • 5.6.2016   Zvolen Patriots – Nitra Knights
  • 12.6.2016   Zvolen Patriots – Cassovia Steelers

Ak sa tímu podarí dostať do play-off, zápasy sa odohrajú 18-eho a 19-eho júna 2016. Finále, ktoré by bolo veľkým úspechom sa bude hrať 2.júla 2016.

Držíme palce a v júni by ste na domácich zápasoch určite nemali chýbať ani vy.

 

Pozri tiež

Zvolen PATRIOTS idú bojovať o finále – príďte ich povzbudiť !!!

Americký futbal bude aj tento víkend veľkým lákadlom. Tentokrát pôjde o výnimočný zápas. Už túto …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *