V Brezne to opäť poriadne ožije. Mesto pozýva na bežeckú 12-hodinovku a oslavu Dňa matiek

Nenechajte si ujsť na konci týždňa dve skvelé podujatia. V piatok Brezniansku bežeckú 12-hodinovku s množstvom atrakcií pre deti, príde aj Jančiči, ktorý ich vtiahne do rozprávkového sveta. Na druhý deň príďte osláviť krásny sviatok Deň matiek na námestie. Mesto Brezno pripravilo pestrý program pre celé rodiny. 

Bežeckú akciu odštartujú školáci

V piatok 12. mája čaká širokú brezniansku verejnosť nabité športové podujatie, do ktorého sa môže zapojiť naozaj každý. Počas celého dopoludnia v Areáli Milutína Černáka sa po druhýkrát bude konať Breznianska bežecká 12-hodinovka. Ako informoval Michal Martiník z odboru kultúry a športu, všetko odštartujú od desiatej hodiny školáci, ktorí nabehajú prvé kilometre v rámci telesnej výchovy a zapojiť sa môžu aj do súťaže na 600 m vzdialenosti. Pokračovať budú športové kluby a ich tréningový proces. „Od 16.00 sme pre deti pripravili program pozostávajúci zo súťaží v detskej atletike a futbale. O zábavu sa postará aj Jančiči. Okrem toho na ne čaká detský jumping, maskoti a skákací hrad. Rodičia sa môžu následne zapojiť do vrcholu dvanásť hodinovky, ktorým bude Breznianska šestka.“

 O 18.00 odštartujú prvé podujatie Horehrun tour, kde na bežcov bude čakať porcia 20 kôl. Zaregistrovať sa na najrýchlejší horehronský beh môžete už teraz na webstránke registrujsa.sk. „Pomyselnou čerešničkou v programe bežeckej 12-hodinovky bude súťaž v najväčšom počte odbehnutých kilometrov za dve hodiny. Túto súťaž odštartujeme od 20.00 a zaregistrovať sa môžete priamo na mieste. Zapojte sa aj vy a spoločnými silami odbehnime čo najväčšiu porciu kilometrov,“ dodal Michal Martiník.

Na námestí oslávia deň venovaný mamičkám

V kalendári je veľa sviatkov a dní voľna, ale Deň matiek je jedinečný, veľmi dôležitý pre nás všetkých. Za obetavosť, bezhraničnú lásku a pochopenie sa v srdci Horehronia poďakujú všetkým mamičkám.

Mesto Brezno v sobotu 13. mája od 15.00 pozýva celé rodiny na námestie, kde pre ne pripravilo kultúrno-zábavné podujatie. Oslávenkyniam zaspieva finalista prvej série Slovensko hľadá Superstar Tomáš Bezdeda, vystúpením poteší Základná umelecká škola Talentárium a pripravte sa aj na tornádo! Sranda banda vás očarí unikátnou komediálnou šou pre celú rodinu, v ktorej sa miešajú krásne bábky, výborná bruchovravecká technika a trefný multivrstvový humor. Veselá skupina zvierat vás ohúri svojimi gagmi, kúzlami a komickými situáciami. Milým spestrením Dňa matiek budú tradičné preteky lezúňov, ukážky dobrovoľných hasičov, obľúbené maľovanie na tvár, tombola so zaujímavými cenami a tešiť sa môžete aj na ďalšie prekvapenia.

Príďte osláviť najkrajší sviatok na námestie a vzdať hold všetkým mamičkám.

Mesto Brezno, Monika Dolňanová, foto: M. B.

Pozri tiež

Mestskí lesníci zasadia tento rok vyše 52-tisíc nových stromčekov

Lesy okolo Banskej Bystrice sú veľkou zásobárňou pitnej vody, nielen pre mesto, ale aj pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *