V Laskomerskej doline vzniknú singletrialy pre bikerov

Jedinečný projekt, ktorý bol podporený z prostriedkov participatívneho rozpočtu, prinesie do stredoslovenského regiónu zajzdárske trate – singletrialy pre vyznávačov horských bicyklov. Na Laskomerské singletraily sa použije približne 3500 eur.

K dispozícii budú trasy s rôznymi stupňami náročnosti.  Na pätnástich kilometroch tratí si prídu na svoje začiatočníci, aj tí skúsenejší. Prvý zo šiestich plánovaných singletrailov je už takmer hotový, budujú ich hlavne dobrovoľníci a brigádnici. Singletraily by mohli priniesť nové možnosti jazdenia v horskom teréne obohatené o terénne a umelé prekážky. Medzi podobné projekty patria Rychlebské stezky v Českej republike a Prešovské traily, ktoré získali ocenenie za jeden z najlepších produktov cestovného ruchu v Prešovskom kraji.

 

2 komentáre

  1. bady007

    kto by chcel priložiť ruku k dielu a pobrigádovať, všetky potrebné informácie nájde na https://www.facebook.com/KoLesom.oz?fref=nf

  2. oldo13

    O čom to tu píšete, aké zjazdárske trate? Boli ste sa tam aspoň pozrieť? Občianske združenie KoLesom, to už rok buduje z vlastných zdrojov. Áno vysúťažili sme z participatívneho rozpočtu sumu cca 3500 Eur, ale nie je to podpora mesta, ale obyvateľov, ktorí hlasovali za náš projekt.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *