V nedeľu odhalia v Trenčíne pamätník Pavla Demitru

Legendárny slovenský hokejista Pavol Demitra bude mať v Trenčíne svoj pamätník. Slávnostne ho odhalia v nedeľu 27. novembra o 15.30 h pred hlavným vchodom zimného štadióna, ktorý nesie práve meno tragicky zosnulého hokejistu.

Pamätník, ktorý odhalia dva dni pred nedožitými 42. narodeninami bývalého útočníka Dukly Trenčín a kapitána slovenskej reprezentácie, je vytesaný do kameňa a má formu čepele hokejky s pukom. Jeho vznik iniciovali fanúšikovia Dukly v lete 2013, v zbierke sa naň odvtedy vyzbieralo spolu takmer 6000 eur, informoval jeden z iniciátorov zbierky Tomáš Baláž.

Pavol Demitra tragicky zahynul v septembri 2011 pri leteckej katastrofe pri ruskom Jaroslavli. Charizmatický hokejista patril dlhé roky medzi opory reprezentácie SR. Odchovanec trenčianskeho hokeja pôsobil od sezóny 1993/94 v zámorí a vypracoval sa na jednu z najväčších hviezd profiligy. V NHL hrával za kluby St. Louis Blues, Los Angeles Kings, Minnesota Wild a Vancouver Canucks. Ročník 2010/11 absolvoval v tíme KHL Lokomotiv Jaroslavľ.

Zdroj a foto: tasr

Pozri tiež

Tragédia legendy opäť ožíva: Pred šiestimi rokmi zahynul Pavol Demitra

Dnes uplynulo šesť rokov od tragickej leteckej udalosti, pri ktorej zahynul slovenský hokejista Pavol Demitra. …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *