V sobotu otvoria chodeckú sezónu Halové majstrovstvá SR v chôdzi a chodecké preteky o pohár Mateja Tótha

V sobotu 14. januára  otvoria halovú chodeckú sezónu Majstrovstvá SR  v chôdzi starších žiakov a žiačok, juniorov a junioriek, veteránov a veterániek. Súčasťou majstrovstiev budú preteky o pohár Mateja Tótha. 

V športovej hale Strednej športovej školy v meste pod Urpínom sa uskutočnia prvé tohtoročné chodecké preteky. Športová hala sa zaplní štartujúcimi žiakmi, juniormi, veteránmi  a deťmi z prípravky,  ktorí sa zídu  v  hojnom počte. V sobotu sa dozvieme, kto si odnesie titul majstra SR a ako sa rozbehne chodecká sezóna. Štartovať budú pretekári z celého Slovenka a konkurencia je veľká. O tom, kto si odnesie pohár Mateja Tótha sa dozvieme už v sobotu.

Štart najmladšej kategórie je naplánovaný na 11-tu hodinu, kde odštartuje prípravka chlapci a dievčatá na 1000m. Po nich sa na štart postavia najmladší žiaci a žiačky, mladší žiaci a žiačky. O 12-tej odštartujú M SR v chôdzi starších žiakov a žiačok na 2000m, po nich sa na 3000m trať postavia vereráni, veteránky a juniorky. Juniori sa postavia na štart o 13:10 a budú zdolávať trať na 5000m.

Organizátorom  podujatia je Slovenský atletický zväz a mládežníckych chodeckých pretekov O pohár Mateja Tótha je športový klub BCF Dukla BB.

 

šk bcf dukla bb

Pozri tiež

Mestskí lesníci zasadia tento rok vyše 52-tisíc nových stromčekov

Lesy okolo Banskej Bystrice sú veľkou zásobárňou pitnej vody, nielen pre mesto, ale aj pre …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *