V sobotu sa v meste pod Urpínom uskutoční 11. ročník Trojkráľového večerného behu

Obľúbené bežecké podujatie sa pravidelne konalo 6. januára na Troch kráľov. Kvôli nepriaznivej situácii v súvislosti pandémiou koronavírusu, sa dva roky po sebe nemohlo organizovať v pôvodnom januárovom termíne. Organizátori sa tento rok rozhodli pre koniec marca. Bežci, ale aj rodiny s deťmi sa môžu tešiť na 5,39 km okruh historickým centrom Banskej Bystrice so štartom i cieľom na Námestí SNP už túto sobotu, 26. marca o 19:30 hod.

Trojkráľový večerný beh je podujatie, ktoré dlhodobo láka športovcov aj z iných oblastí Slovenska a patrí k najväčším pretekom v regióne. Na štart sa každoročne postaví až tisícka bežcov. Tentokrát si päťkilometrovú trasu večernými ulicami mesta pod Urpínom odbehne aj primátor mesta Ján Nosko.

„Som rád, že sa po dlhej dobe uvoľňujú pandemické opatrenia a s príchodom jari sa vraciame k spoločenským, kultúrnym i športovým podujatiam. Verím, že aj zložitá situácia vo svete sa stane čo najskôr minulosťou a všetci budú môcť žiť normálny život tak, ako predtým. Myslím si, že práve beh je vynikajúci spôsob, ako si môžeme vyvetrať hlavu a zároveň spraviť niečo pre svoje zdravie. Dúfam, že sa stretneme v čo najväčšom počte. Vôbec nezáleží na tom či ste skúsení bežci, alebo začiatočníci. Som presvedčený, že do cieľa úspešne dorazíme všetci,“ hovorí primátor Ján Nosko.

Všetci účastníci získajú jedinečnú medailu s vyobrazením banskobystrického Námestia SNP, ktorá je súčasťou medailovej skladačky Marathon BB Tour 2022. Štartovné zahŕňa aj pamätné štartovné číslo s nevratným čipom a grafikou podujatia, športovú tašku, ako aj možnosť výhry rôznych cien v záverečnom žrebovaní. Registrovať sa je možné do 24. marca 2022 online na stránke https://www.marathonbbtour.sk/, alebo osobne v piatok, 25. marca v čase od 16:00 do 18:30 hod. v Europe SC a v sobotu, 26. marca od 16:00 do 19:00 hod. na Námestí SNP.

Oficiálne prognózy na koniec marca sú priaznivé. Veríme, že úvodné podujatie Marathon BB Tour sa uskutoční bez kapacitných či iných obmedzení. Tešíme sa po dvoch rokoch na normálnu bežeckú sezónu. Trojkráľový večerný beh je už tradične spojený s romantickou atmosférou a peknými zážitkami,“ dopĺňa Peter Fabok, jeden z organizátorov podujatia.

Upozorňujeme, že počas behu od 19:00 hod. sa budú realizovať postupné krátkodobé uzávierky ciest v centre mesta. Dopravné obmedzenia sa budú týkať Hornej, Robotníckej, Kapitulskej i Národnej ulice, ako aj Kuzmányho, Janka Kráľa, Strieborného námestia, Lazovnej a časti Fortničky. Dopravu bude usmerňovať na obchádzkové trasy príslušníci mestskej polície. Všetkých účastníkov cestnej premávky prosíme o trpezlivosť a rešpektovanie dočasných obmedzení.

Mesto BB, Dominika Adamovičová , foto : Marathon BB Team

Pozri tiež

Lesáci v Banskej Štiavnici sa učia na super-moderných strojoch, využívajú aj lanovku

Špičková lesnícka technika, nové odborné učebne či multifunkčné ihrisko.  To všetko získala Stredná odborná škola …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *