V Žiline otvorili pre verejnosť nové multifunkčné športovisko na gymnastiku, parkour a baby plávanie

V Žiline sa uskutočnilo slávnostné otvorenie nového multifunkčného zariadenia ANTRACIT Spot: gymnasticko-športové centrum Argi Academy. Moderné voľnočasové centrum určené pre všetky vekové kategórie vzniklo v atraktívnej lokalite mestskej časti Žilina, Považský Chlmec. Developerom projektu bola medzinárodná skupina ANTRACIT, ktorá patrí do novovzniknutého holdingu PURPOSIA Group. Generálnym dodávateľom stavby bola spoločnosť HSF System SK.

Obyvatelia Žiliny a okolia získali úplne nový multifunkčný priestor určený na rozvoj širokej a pestrej škály pohybových aktivít. Výstavba sa začala vo februári 2023 a bola dokončená začiatkom januára 2024. Zuzana Bajgarová, riaditeľka medzinárodnej developerskej skupiny ANTRACIT pre Českú republiku a Slovensko, zdôraznila: „Sme radi, že sme mohli poskytnúť náš projekt miestnemu združeniu Argi Academy, pre ktoré sme projekt prispôsobili na mieru tak, aby sa podarilo vytvoriť jedinečný a udržateľný areál. Veríme, že obyvatelia Žiliny, ale aj širokého okolia, si v novej športovej hale dobre zatrénujú a budú si môcť naplno užívať svoje obľúbené športové aktivity.“

Športová akadémia s rozlohou 1 500 m2 je navrhnutá s ohľadom na udržateľnosť a environmentálne aspekty. „Celá budova je zaradená do najvyššej kategórie energetickej efektívnosti „mimoriadne hospodárna“. Zatrávnená plocha s rozlohou 1 000 m2 je bohato vysadená stromami a kríkmi, zatiaľ čo samotná hala je pokrytá zelenou strechou s rozlohou 1 000 m2,“ dopĺňa Tomáš Kosa, konateľ medzinárodnej stavebnej skupiny HSF System. Komplex ponúka celkovo 99 parkovacích miest. Poloha centra v Považskom Chlmci v Žiline umožňuje ľahkú dostupnosť k hlavným dopravným tepnám mesta a diaľnici D3.

 

„Toto centrum nie je iba budovou s názvom Argi Academy, je to domov, kde sa stretávajú vášne a vytvárajú priateľstvá, kde sa rodia sny a formujú budúce športové hviezdy. Je to miesto, kde bude športová radosť prekvitať. Sme tu, aby sme podporovali každého, kto sa rozhodne pre krok k lepšiemu a aktívnejšiemu športovému životu,“ opísal hlavné ciele a zameranie športovej akadémie Martin Argaláš, štatutárny orgán občianskeho združenia Argi Academy.

Súčasťou novej budovy športovej akadémie je na mieru vyrobená gymnastická telocvičňa spĺňajúca najvyššie európske štandardy, profesionálna boulderingová lezecká stena s prevismi, baletná miestnosť, funkčná zóna na silový a kondičný tréning, bazén na plávanie pre deti od 5 mesiacov, fínska sauna, kaváreň s detským kútikom a vonkajšia terasa. V budúcnosti projekt počíta aj s vnútornou parkourovou zónou a vonkajším parkourovým parkom so zapustenými trampolínovými pásmi.

 

Peter Fiabáne, primátor mesta Žilina, povedal o otvorení nového  gymnasticko-športového centra nasledovné: „Podpora rozvoja pohybových schopností detí a mládeže je jedným z kľúčových pilierov, na ktoré sa mesto Žilina zameriava. Je dôležitým predpokladom, aby mladá generácia získala pozitívny vzťah k športu a pohybu, ktorý si potom prenesie do dospelosti. Preto sa osobne veľmi teším z tohto projektu a veľmi mu držím palce. Nový multifunkčný športový  komplex v Považskom Chlmci je ďalším významným príspevkom na športovej mape Žiliny“.

 Lukáš Klapil, foto: ANTRACIT Spot Argi Academy Žilina

Pozri tiež

Na Technickej univerzite vo Zvolene nájdu študenti nový priestor pre sebarozvoj

Úplne prvý Welcome Hub Banskobystrického kraja včera slávnostne otvorili na Technickej univerzite vo Zvolene. Slúžiť …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *