Veľký úspech žiarskej atletiky prvýkrát žiarske atlétky z AK-MŠK na Celosvetových športových hrách

Natália Bieliková a Ema Ijeoma Okoyeocha sa zúčastnia v Belehrade v dňoch 11.9.-19.9. 2021 najväčších svetových športových hier žiakov  U15.

Na tomto celosvetovom podujatí sa bude bojovať o vzácne kovy v 14 druhoch športov, zúčastní sa ich viac ako 2500 športovcov zo 43 krajín z celého sveta. Na podujatí sa predstavia žiaci a žiačky vo vekovej kategórii od 13 do 15 rokov.

Ide o športovo – spoločenské podujatie, na ktorom sa okrem športu konajú aj národné večery jednotlivých krajín. Účastníci majú možnosť na nich predstaviť svoju krajinu a  nadviazať aj  priateľstvá s rovesníkmi z iných krajín.

Slovenský atletický zväz (SAZ), v spolupráci so Slovenskou asociáciou športu na školách (SAŠŠ), na toto podujatie nominoval z celého Slovenska podľa výkonov len 10 dievčat a 10 chlapcov.

Do tejto úzkej nominácie sa dostali aj naše dve žiarske atlétky, členky Atletického klubu AK-MŠK,  ktoré trénujú v atletickej skupine pod vedením trénera Miroslava Rybárskeho, Natália Bieliková v hode 500gr. oštepom vedie súčasné celoslovenské tabuľky starších žiačok U15 výkonom 36,98mEma ljeoma Okoyeocha bude Slovensko reprezentovať vo vrhu 3 kg guľou, kde vedie celoslovenské tabuľky mladších žiačok U13 a v kategórii starších žiačok výkonom 10,70m jej patrí druhé miesto. Obidve atlétky sú zároveň aj študentkami Gymnázia Milana Rúfusa v Žiari nad Hronom. Prajeme im, aby svoje výkony potvrdili aj v Belehrade.

Veríme, že dievčatá úspešne nadviažu na účasť Adama Hriňa  v roku 2019 v Splite na celosvetovom podujatí študentov stredných škôl a potvrdia dlhoročnú kvalitu  žiarskej atletiky.

 

(AK) Foto: AK MŠK Žiar nad Hronom

Pozri tiež

Na Halových majstrovstvách Slovenska v Banskej Bystrici chodkyňa Pernická 3 sekundy od rekordu starších žiačok

V sobotu 20. januára sa v Banskej Bystrici uskutočnili  Halové majstrovstvá Slovenska v chôdzi staršieho žiactva …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *