Významný úspech bystrických karatistov

Bystrickí karatisti z klubu CMK Banská Bystrica opäť zažiarili, a to hneď na významnom svetovom podujatí. V dňoch 27.-30. apríla 2023 sa za účasti 2506 pretekárov zo 72 krajín sveta v španielskom meste A Coruña konalo podujatie svetový pohár mládeže – Karate1 Youth League.
Bystrické farby v Španielsku hájilo 6 pretekárov, ktorí vycestovali pod vedením trénera Jána Kalčoka.  Medzi nimi boli dvaja bronzoví medailisti z ME a strieborná medailistka z predchádzajúceho seriálu svetového pohára. Najväčší úspech  napokon dosiahli dvaja benjamínkovia vo výprave.
Bronz vo svojej kategórii kumite Male U14 -50kg získal Alex Dado, ktorý je síce členom KK Krupina, ale pravidelne sa zúčastňuje tréningov CMK a bol aj členom ich výpravy.
V podvečerných finálových zápasoch vo svojej kategórii kumite Male U14 -40kg nastúpil Martin Gašpar, ktorý síce svojmu súperovi z Francúzska podľahol, aj napriek tomu domov do Banskej Bystrice však prináša cenné striebro.
Opäť sa potvrdzuje, že vďaka systematickej práci s mládežou pri dostatočne veľkej a kvalitnej základni pretekárov je možné, aby aj zástupcovia nášho mesta mohli úspešne reprezentovať a stáť na stupňoch víťazov aj na najvýznamnejších svetových podujatiach.
Šťastie praje pripraveným a naši mladí karatisti pripravení boli, a to vďaka klubu CMK a jeho trénerom.

Red., foto: J. Kalčok. V. Kulikova