XII. ročník športovej olympiády pre seniorov s medzinárodnou účasťou má aj charitatívny rozmer

V dňoch 13. a 14. septembra 2023 organizuje Univerzita tretieho veku na Technickej univerzite vo Zvolene už XII. ročník medzinárodnej športovej olympiády pre študentov – seniorov v Európe. Podarilo sa tak vybudovať silnú značku, ku ktorej tohto roku pribudne aj charitatívny kontext.

Na tohtoročnú športovú olympiádu pre seniorov sa prihlásili študenti z Portugalska, Lotyšska, Rumunska, Poľska, Českej republiky  a Ukrajiny. Samozrejme nebudú chýbať ani študenti zo Slovenska z domácej zvolenskej univerzity tretieho veku i z iných slovenských univerzít tretieho veku. Celkovo bude všetkých účastníkov viac ako 110. Počas prvého dňa sú pripravené súťaže v streľbe zo vzduchovky, stolnotenisový turnaj a pretláčanie rukou. Do popoludňajšieho bloku sú zaradené aj také disciplíny ako hod na cieľ, hod na presnosť či kop na bránu – jednoduché nenáročné aktivity vhodné pre seniorský vek. V rámci druhého dňa je pripravený už overený bowlingový turnaj.

„Tento rok sme chceli prilákať na našu olympiádu čo najviac študentov univerzít tretieho veku a nechceli sme vynechať ani našich tradičných partnerov z ukrajinského mesta Luck. Sme nesmierne radi, že napriek problémom, ktoré ich sužujú, k nám príde 25 účastníkov. Treba zdôrazniť, že to vôbec nebolo jednoduché, najmä z ukrajinskej strany, pričom pôvodne ich malo byť 60. Preto veľmi vítame iniciatívu študentov Univerzity tretieho veku na Technickej univerzite vo Zvolene, ktorí zorganizovali verejnú zbierku na zníženie nákladov spojených s účasťou našich ukrajinských kolegov a vyzbierali sumu 869,40 eur. Keď k tomu pridáme grant BBSK, ktorý je určený na ubytovanie účastníkov vo výške 1 500 Eur, môžeme im zabezpečiť základný pobytový balík na tohtoročnej seniorskej športovej olympiáde vo Zvolene“,

uviedol Erik Selecký, manažér ďalšieho vzdelávania na Technickej univerzite vo Zvolene.

Tento ročník športovej olympiády pre seniorov s medzinárodnou  účasťou tak nebude len o športovaní, o kultúrnom programe, ale aj o sociálnej spoluúčasti obyvateľov Európy. Univerzita tretieho veku na Technickej univerzite vo Zvolene je hrdá na svojich študentov UTV Zvolen a zároveň vyjadruje poďakovanie vedeniu TUZVO, BBSK a ďalším sponzorom za ich podporu, vďaka ktorej možno toto dôstojné športové podujatie pre našich seniorov, či ešte lepšie starších dospelých zorganizovať.

Rektor Technickej univerzity vo Zvolene Dr. h. c. prof. Ing. Rudolf Kropil, PhD. zdôraznil:

„Vzdelávanie v rámci našej univerzity tretieho veku plne podporujeme a aj týmto spôsobom na TUZVO napĺňane naše poslanie v komplexnom priereze celoživotného vzdelávania. Takéto medzinárodné športové podujatie je pre nás všetkých nielen atraktívne, ale aj mimoriadne motivačné a veríme, že naplní očakávania všetkých zúčastnených.“

Ján Lichý

Pozri tiež

Nedeľa v Medenom hámri v znamení humoru

OZ ZA! Medený hámor v spolupráci s mestom Banská Bystrica pozýva 16. júna o 16:30 …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *