Zápas so Žilinou by sme vyhrali, keby…

…keby sa skončil po pätnástich minútach. Zverenci trénerského dua Bačo-Majling nastúpili v piatkovom stretnutí 4.kola nadstavbovej časti súťaže v športovej hale na Štiavničkách proti druhému tímu tabuľky, proti MŠK Žiline, s ktorou sme sa stretli v aktuálnom súťažnom ročníku trikrát a vydolovali sme zatiaľ len jeden bod za remízu 4:4. V momentálnej forme našich hráčov sme išli za ziskom troch bodov od prvej minúty.

Od začiatku stretnutia sme zvolili diametrálne odlišnú taktiku, než v našich posledných dvoch dueloch v Žiline. Súperovi sme nedali dýchať a deväť minút po úvodnom výkope sme sa presadili ako prví, keď parádnu fazónu prejavil ďalším gólom Mikulišin, ktorého našiel Rafanides. O minútu sme po ďalšom zisku lopty viedli o dva zásahy. Prvým gólom v sezóne sa prezentoval Kuruc. Zahanbiť sa nenechalo ani naše strelecké eso Kyjovský, ktorý nám v štrnástej minúte priblížil víťazstvo našim tretím gólom. No futsal sa žiaľ nehrá len pätnásť minút.  Za tri minúty sa súper vyhrabal z diery a vyrovnal po dvoch góloch Ostráka a jedným zásahom Gábora stav na 3:3. V druhom polčase sme sa snažili nadviazať na skvelých úvodných pätnásť minút a hoci herne sme sa prejavovali dobre, gól nie a nie padnúť. Žiaľ, opäť to bol súper, ktorý nás tri minúty pred koncom zápasu zmrazil gólom Štrbáka. Následná powerplay nám gól nepriniesla a tak sme predĺžili sériu prehier so žltozelenými na tri zápasy.

MIBA Banská Bystrica – MŠK Žilina futsal 3:4 (3:3)

Góly: 9. Mikulišin, 10. Kuruc, 14. Kyjovský – 17. a 18. Ostrák, 19. Gábor, 37. Štrbák

ŽK: 17. Zaťovič (MŠK)

Diváci: 100, Rozhodovali: Budáč st., Polomský, Mózer

Najbližšie sa opäť predstavíme na domácej palubovke, tentokrát proti opačnej strane Žiliny, čiernožltému Makroteamu v športovej hale v Badíne. Dúfajme, že bojovný výkon dokážeme premeniť na tri body a naskočíme na víťaznú vlnu.

Zdroj a foto : MIBA Banská Bystrica

Pozri tiež

Seniori sa dozvedia viac o živote architekta svetového mena

V októbri príroda naberá na svojej kráse plnosťou rozmanitých farieb. Je ako dôchodkový vek, jeseň života, …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *