Ži zdravo s EYOF Banská Bystrica 2022

Motivovať mladých ľudí i celé rodiny k pohybu je cieľom novej relácie Ži zdravo s EYOF Banská Bystrica 2022. Premiéru bude mať najbližšiu nedeľu o 9.10 h v RTVS na Jednotke, reprízu si budú môcť diváci pozrieť v pondelok podvečer na Dvojke.

Hosťami jednotlivých dielov relácie budú úspešní slovenskí športovci. V rozhovoroch predovšetkým poradia, ako sa udržať fit aj v dnešnej neľahkej dobe. Popritom ukážu, ako je možné správne trénovať vonku od zahriatia až po intenzívnu záťaž. Porozprávajú aj o živote profesionálneho športovca a viacerí z nich pridajú aj svoj tip na zdravú stravu. Hosťom prvého dielu bude v nedeľu 31. januára Matej Tóth.

Keďže na Európskom olympijskom festivale mládeže v Banskej Bystrici budú súťažiť talenty do 18 rokov, priestor dostanú popri osobnostiach slovenského športu i jeho nádeje. Relácia, ktorá vznikla v spolupráci EYOF Banská Bystrica 2022 a RTVS, sa bude vysielať v pravidelných dvojtýždňových intervaloch v premiére v nedeľu krátko po 9.00 hod. na Jednotke. Na druhý deň podvečer bude repríza na Dvojke.

Organizátori Európskeho olympijského festivalu mládeže (EYOF) Banská Bystrica chcú pomôcť rozhýbať nielen stredoslovenský región, ktorý bude dejiskom najväčšieho multišportového podujatia v ére samostatnosti Slovenska, ale tiež viesť k zdravému životnému štýlu aj ľudí v ďalších častiach krajiny. Najmä v súčasnej dobe je pre každého veľmi dôležité, aby nezostával celé dni v pohodlí kresla svojej obývačky, ale sa aj hýbal.

O EYOF BANSKÁ BYSTRICA 2022

Európsky olympijský festival mládeže sa v Banskej Bystrici uskutoční od 24. do 30. júla 2022. Pre mladých športovcov vo veku od 14 do 18 rokov je často odrazovým mostíkom do ich budúcich športových kariér. Do regiónu Banskej Bystrice sa chystá 3600 účastníkov z päťdesiatich európskych krajín. Súťažiť a pretekať sa bude v jedenástich športoch – v atletike, plávaní, športovej gymnastike, cyklistike, džude, triatlone, tenise, bedmintone, hádzanej, volejbale a basketbale. Väčšina športov bude sústredená do areálu Štiavničiek, športovci nebudú musieť absolvovať za bojmi o medaily dlhé vzdialenosti a budú sa môcť rovnako ako fanúšikovia presúvať aj pešo.

Súboje v kolektívnych športoch okrem Banskej Bystrice privítajú aj Zvolen, Badín, Slovenská Ľupča a Detva.

Slovensko už usporiadalo zimnú edíciu EYOF, mladí športovci v zimných športoch sa stretli v Poprade-Tatrách v roku 1999. Letný EYOF bude najväčším multišportovým podujatím na Slovensku v ére samostatnosti.

TS EYOF 2022 Banská Bystrica, Peter Pašuth, ilustračné foto: red.

Pozri tiež

Neznáme Pobaltie, jazyk a tradičné zvyky v Litve

Prví obyvatelia Litvy boli baltské kmene, ktoré začali v 10. storočí vytvárať organizovanú spoločnosť. Bolo to …

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *